Zwycięstwo na trudnym terenie

0
220

W poniedziałkowy wieczór piłkarze GKS Tychy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1.Ligi. Podopieczni Dominika Nowaka pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0. Bramki dla tyszan zdobywali: Maciej Mańka oraz, premierowo w tyskich barwach, Antonio Domínguez.

Przed rozpoczęciem spotkania faworytem była drużyna z Małopolski, która w pierwszych dwóch kolejkach zdobyła 4 pkt i plasowała się na 6. miejscu w tabeli. Podopieczni Radoslava Latala, znanego z pracy w Piaście Gliwice, zaczęli jednak niemrawo. Już w 3. minucie mogli stracić bramkę, a bliski zdobycia gola był Rumin. W 19. minucie na bramkę Pavlyuchenki uderzał Domínguez. Białorusin nie dał się jednak pokonać. W 22. minucie znów blisko zdobycia gola był Rumin. Tyszanie przeważali całą pierwszą połowę. Byli zespołem lepszym, czego udokumentowaniem była fantastyczna bramka Antonio Domíngueza w 41. minucie. Po podaniu Wołkowicza, i inteligentnym przepuszczeniu piłki przez Czyżyckiego, Hiszpan lewą nogą umieścił piłkę w samym okienku bramki Pavlyuchenki. Były piłkarz ŁKS-u takim oto trafieniem przywitał się z tyskimi kibicami. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek.

W drugą połowę tyszanie również weszli z animuszem. W 50. minucie po błędzie Pavlyuchenki, blisko szczęścia był Radecki. Chwilę potem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, ale ich szarże nie przynosiły żadnych efektów. W 53. minucie po podaniu z głębi pola Radeckiego, Daniel Rumin wychodził sam na sam z Pavlyuchenką. Nie wykorzystał jednak sytuacji. W 54. minucie po rzucie rożnym gola mógł strzelić Radecki. Skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy. W 66. minucie bramkę zdobył Rumin, jednak po analizie VAR (Video Asistant Referee), bramka została anulowana. W 78. minucie po dośrodkowaniu Wołkowicza piłkę głową strącił Żytek, a do bramki z najbliższej odległości skierował ją Maciej Mańka. Końcówka meczu nie przyniosła zmiany rezultatu i tyszanie mogli cieszyć się z pierwszych 3 punktów w tym sezonie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 0:2. Gole: Domínguez (41′), Mańka (78′)

GKS Tychy: Kostrzewski – Machowski (87′ Dzięgielewski), Mańka, Nedić, Buchta, Wołkowicz – Czyżycki, (87′ Połap) Domínguez, (57′ Mikita) Kozina, (73′ Żytek) Radecki – Rumin. Zółte kartki: 37′ Machowski, 55′ Mańka, 64′ Domínguez, 90+3′ Mikita.