Jak dbać o brodę latem? Olejek do brody na lato 

0
49
Tłoczenie olejków moździeżem

Rytuał pielęgnacji brody powinien różnić się nieco wraz z każdą porą roku. W czasie lata na zarost działają nieco inne czynniki, przed którymi powinniśmy się zabezpieczać. Letnią porą powinniśmy zadbać szczególnie o odpowiednie nawilżenie oraz nawodnienie brody, oraz skóry. Wówczas mają one odpowiednią ochronną barierę i są w stanie znacznie więcej znieść. Na tym polu odpowiednio dobrany olejek do brody sprawdzi się idealnie. Zapraszamy do lektury artykułu o letniej pielęgnacji zarostu.

Jak aplikować olejek do brody? Pielęgnacja olejkiem

W kosmetyczce brodacza znaleźć się może wiele różnych specyfików, ale absolutnie każdy posiadacz zarostu zgodzi się ze stwierdzeniem, że podstawą pielęgnacji jest dobry olejek do brody. Olejek nakładamy po dokładnym umyciu i delikatnym osuszeniu grzywy (na przykład ręcznikiem papierowym). Olejek możemy aplikować na lekko wilgotne oraz suche pasma. Eksperci polecają, by stosować go szczególnie na wilgotne włosy i skórę, bo wówczas znacznie lepiej działa.

Jak dbać o brodę? Szampon i olejek do brody

Jakie kosmetyki oprócz olejku do brody sprawdzą się latem? Bez wątpienia, zadbana broda znacznie lepiej poradzi sobie ze szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dobry olejek do brody pomoże nam kompleksowo o grzywę i skórę zadbać. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę spektakularnych efektach, do tej codziennej pielęgnacji musimy coś jeszcze dorzucić. Zdecydowanym „must have” jest odpowiednio dobrany szampon do brody. Brodę i skórę powinniśmy regularnie oczyszczać z zanieczyszczeń oraz pozostałości kosmetyków. W innym razie pory i ujścia mieszków włosowych będą zatkane i nie wchłoną substancji zawartych w olejku. Cała praca pójdzie na marne. Pielęgnację rozpoczynamy zatem od starannego oczyszczenia grzywy. Używamy do tego dobrej jakości szamponu do brody, który przyczyni się do dobrego oczyszczenia włosów i skóry pod nimi, a dodatkowo dostarczy im cennych składników odżywczych. Dbając o brodę, pielęgnując ją dobrymi kosmetykami, możesz mieć pewność, że włosy staną się mocniejsze i bardziej wytrzymałe na wpływ czynników zewnętrznych. Co istotne, brodę myjemy ciepłą/letnią wodą. Poszukując sprawdzonych kosmetyków do brody, warto stawiać na produkty naturalne oraz te z działaniem antyoksydacyjnym, które przyczynią się do zapobiegania powstawania wolnych rodników, co wpływa na odporność brody na przyszłe zanieczyszczenia.

Olejek czy balsam do brody?

Latem warto zastanowić się również nad sięgnięciem po balsam do brody. Bardzo istotne jest jednak to, by stawiać na kosmetyk o lekkiej formule, która nie będzie obciążać włosów. Większość najlepszych balsamów do brody tworzona jest na bazie masła shea, które pozwala na dobre nawilżenie oraz ochrania przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na wysokie letnie temperatury, z pozostałych kosmetyków do stylizacji, takich jak wosk do wąsów i brody czy woskowy balsam do brody spokojnie możesz zrezygnować. Pozwól grzywie pooddychać.

Dodaj swój komentarz!

avatar