Firany gotowe – czy warto wybrać gotowe rozwiązanie? Podpowiadamy!

0
89

Gotowe firany to propozycja dla każdego, kto chce obejrzeć oczekiwany efekt już wcześniej i nie zawracać sobie głowy wizytami u krawcowej. Producenci oferują mnóstwo wzorów oraz rozmiarów firanek, które różnią się między sobą także sposobem powieszania. Gotowe firanki znajdziemy zarówno na przelotki jak i na tasiemce. Znalezienie firan gotowych o odpowiednich wymiarach również nie będzie stanowić żadnego problemu. Co jeszcze warto wiedzieć o gotowych firankach? — Więcej w naszym artykule! 

Firany gotowe do salonu

Gotowe firany do salonu będą idealnie dopasowane długością i szerokością do naszego salonu. Dzięki temu, że projekt jest już gotowy, nie musimy wyobrażać sobie efektu i samodzielnie wybierać firanek w sklepie z tekstyliami. Kolejną zaletą jest to, że firany gotowe zostały zaprojektowane najlepiej jak to możliwe jako całościowy projekt ozdoby wnętrza. Wykończenie boków czy środka może być inne, co nie miałoby miejsca, gdyby firanki były kupowane z metra (wówczas wzór jest powtarzalny). Zatem firany gotowe mogą zaoferować nam nietuzinkowe wzornictwo, które będzie prezentować się w naszym salonie czy pokoju gościnnym jako wyszukana dekoracja. Doskonale skrojone firanki na wymiar to wybór po prostu wygodny! 

Firany gotowe o różnych wymiarach 

W ofertach nowoczesnych sklepów oferujących tekstylia z pewnością dostaniemy firany gotowe o różnych wymiarach. Tylko wówczas zakup taki ma sens — w końcu nie chcemy odwiedzać krawcowej i tracić czasu na przeróbki! Jeśli oczywiście szalenie podoba nam się jakaś firanka, która akurat nie jest dostępna w mniejszym rozmiarze, to warto przemyśleć wybór i być może jednak się skusić. W końcu zakup gotowych firan to nie tylko brak przeróbek — najważniejsze jest to, że omijamy proces wybierania materiału oraz omijamy dłuższą wizytę u krawcowej, która z pewnością będzie potrzebowała więcej czas na obszycie materiału i przygotowanie firanek od zera, a mniej czasu zajmie niewielka przeróbka, czy skrócenie firanek. Niemniej jednak polecamy gotowe rozwiązania i poszukanie takich firanek gotowych, które nie będą musiały być przerabiane i dodatkowo dopasowywanie. Mnogość ofert dostępnych na rynku zapewni nam komfort wyboru!  

Jak wybrać gotowe firany do mieszkania? 

Wybór dobrze dopasowanych firanek do salonu czy kuchni to dzisiaj o wiele prostsze zadanie niż kiedyś. Wystarczy zmierzyć miejsce, w którym chcemy firanki umieścić, a później poszukać gotowych firan, które zmieszczą się w przedziale wymiarów. Długość firan jest bardzo ważna, ponieważ jeśli wybierzemy firanki zbyt krótkie, to już nic nie da się zrobić. Nieco za długie możemy zawsze skrócić. Na szerokość pamiętajmy by firanki miały trochę miejsca na powstanie charakterystycznych ‘’fal”, choć zależy to od tego, jakie firanki wybierzemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Przed zakupem i podczas wyboru warto sugerować się nie tylko wyglądem firanek na pokazanym obrazku, ale dobrze przeczytać  dostępny na każdej stronie opis produktu. Tam powinny znajdować się wszystkie niezbędne informacje oraz propozycja zastosowania, w jakiej dany produkt będzie prezentował się najlepiej. Znajdziemy tam również informacje dotyczące pielęgnacji firanek gotowych, co również ma duże znaczenie z punktu widzenia trwałości i funkcjonalności firanek.

Dodaj swój komentarz!

avatar