In The Silesian Sky – otwarte

0
3068
Fot. Kamil Peszat

Wczoraj w Tychach przed Mediateką oficjalnie rozpoczęto zawody balonowe „In The Silesian Sky”. Pogoda co prawda nie pozwoliła zaprezentować się wszystkim biorącym w konkursie ekipom, ale jak zapewniają organizatorzy w niedzielę ponownie w Tychach, czekają nas wielkie balonowe emocje.

– Niestety zbyt silny wiatr spowodował, że tylko dwie załogi zdecydowały się nadmuchać swoje balony, w tym nasza – mówi Tomasz Filus ze Skywalkers Balloon Club. – Obecnych na rozpoczęciu było 20 ekip, ale przy tych warunkach atmosferycznych było po prostu niemożliwe, abyśmy wszyscy postawili nasze balony. Wiązało się to ze zbyt dużym niebezpieczeństwem – dodaje.

Zawody otworzył dyrektor organizator Ars Cameralis Marek Zieliński. Władze i samorząd miasta Tychy reprezentowali: przewodnicząca Rady Miasta  Barbara Konieczna oraz I zastępca prezydenta ds. społecznych Maciej Gramatyka.

25 czerwca 2022 | Pszczyna Park Zamkowy

godzina 05:30 – Pierwszy lot konkursowy*
godzina 18:30 – Drugi lot konkursowy*
godzina 21:00 – Gala balonowa z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego i Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola

26 czerwca 2022 | Tychy Mediateka, al. Piłsudskiego 16

godzina 05:30 – Trzeci lot konkursowy*
godzina 18:30 – Czwarty lot konkursowy*
godzina 21:00 – Gala balonowa, zakończenie zawodów i wręczenie nagród z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego i Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby

* Loty konkursowe odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmie kolegium sędziów.