Tychy na lato

0
568
Fot. umtychy.pl

Warsztaty, imprezy plenerowe, spacery i rywalizacje sportowe – miejskie instytucje przygotowały bogaty program aktywności na lato.

WEEKEND 24-26 czerwca

Pierwszy wakacyjny weekend rozpoczniemy II Zawodami Balonowymi o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In The Silesian Sky” (w tym roku najlepsze ekipy balonowe z Polski oraz Europy startować będą w Tychach i Pszczynie) oraz II edycją Festiwalu Malutkiego w Teatrze Małym.

Dla miłośników kina plenerowego Miejskie Centrum Kultury przygotowało wieczorny seans w piątek (24.06) o godzinie 21.30. W ramach cyklu Kino Freelove w ogrodzie MCK wyświetlony zostanie „Weselny toast” (2020) w reżyserii Laurenta Tirarda.

Sobotni poranek rozpoczniemy jak zwykle aktywnie – na zajęcia jogi zaprasza Tyski Zakład Usług Komunalnych i FitTyskie – w Parku Suble (godzina 8.30) oraz MOSiR Tychy (przy boisku na terenie KS Paprocany godzina 9.00).

Przed południem warto zajrzeć do Tyskiej Galerii Sportu –  w trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, zaplecze techniczne, a także wejść na poziom boiska.

Sobota to drugi z trzech dni Teatru Malutkiego w tyskim Teatrze Małym. Zapraszamy spektakl „Frajda, Granda, Bzik”. To propozycja dla dzieci wieku od 2 do 5 lat. To spotkanie naturalne, swobodne, otwarte, włączające, uwrażliwiające. Jest to też spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika!

Wieczorem propozycja dla rowerzystówe – 155. Tyski Nocny Rajd Rowerowy którego uczestnicy będą kręcić 19 km dla Tychów w ramach rywalizacji – Rowerowa Stolica Polski 2022.

Po sobotnich szaleństwach w stan równowagi wprowadzą nas zajęcia Tai Chi w Paprocanach – zapraszamy o godzinie 10.00 na terenie OW Paprocany. Niedziela to ostatni dzień Dni Teatru Malutkiego. Organizatorzy zapraszają na spektakl  „O!”. Teatralne spotkanie skierowane jest do najmłodszych widzów i ich dorosłych „osób towarzyszących”. Po południu od godziny 15.00 zapraszamy na Starotyskie Animacje dla Dzieci na Rynku, a wieczorem uroczyste i widowiskowe zakończenie II Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In The Silesian Sky”.

Tychy na lato 2022

Tegoroczny program Tychy na lato przygotowany został przez miejskie instytucje. Znaleźć w nim można różnorodne wydarzenia i atrakcje – spektakle, koncerty, pokazy filmowe, kino plenerowe, wystawy i spotkania zajęcia dla dzieci w plenerze, warsztaty, zajęcia kreatywne, półkolonie, spacery i oprowadzania, zajęcia sportowo-rekreacyjne w plenerze, imprezy rowerowe, sportowe rywalizacje.

Program tegorocznych wakacyjnych wydarzeń został przedstawiony na tematycznie na stronie „Tychy na lato” i będzie na bieżąco aktualizowany. Poszczególne wydarzenia znajdziecie również w naszym   kalendarium wydarzeń oraz w miejskiej aplikacji Mobilne Tychy.

Źródło: umtychy.pl.