TTF podsumuje rok 2021

0
144

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina fotograficznego, podsumowującego miniony rok zdjęciami wykonanymi przez TTF-owiczów i pokaz (slide show) tych fotografii w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza”. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 czerwca o godz. 18.00. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz publikacji! Znalazły się w niej kadry autorstwa 18 osób, w tym honorowych członków stowarzyszenia: Tomasza Jodłowskiego i Rafała Klimkiewicza.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe – zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem można wysłać na adres info@ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem, organizatorzy proszą o sprawdzanie spamu. Autorzy zdjęć, po konsultacjach z doświadczonymi fotografami, mieli swobodę zaproponowania formy adekwatnej do zgłoszonego materiału, np. wyboru ilości zdjęć, ich ułożenia czy połączenia obrazu z tekstem.

– To był rok oczekiwań i niepewności, zdominowany przez kolejne fale koronawirusa – podsumowuje Marcin Zimnal, prezes TTF-u. – Przez pandemię w pierwszych miesiącach 2021 roku spotykaliśmy się jedynie on-line, coraz bardziej mając dość takich ograniczeń. Gdy tylko pod koniec maja poluzowano obostrzenia, zorganizowaliśmy warsztaty „na żywo” z Rafałem Klimkiewiczem, w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Tak rozpoczął się cykl warsztatów fotograficznych, który mogliśmy zrealizować dzięki dotacji z miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Poza tym przez cały rok każdy z TTF-owiczów po prostu  fotografował, a wybrane zdjęcia zapełniły strony zina.

Zin jest rodzajem nieprofesjonalnej publikacji tworzonej przez osobę bądź grupę osób, miłośników jakiegoś tematu np. muzyki, fantastyki, fotografii, skierowanej do osób podzielających owe zainteresowania, często kojarzonych z subkulturami lub kibicami. W przypadku fotografii mianem zina fotograficznego określa się nie tylko mniej lub bardziej regularnie wydawane czasopisma, ale także „jednorazowe” publikacje w sferze treści będące książką fotograficzną (photobook), wydane w niskim nakładzie i standardzie druku niższym niż w przypadku tradycyjnych wydawnictw, np. brak twardej okładki, mniejsza ilość stron.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy wydarzenia: Tychy Dobre Miejsce, Spółdzielczy Dom Kultury TSM Oskard „Tęcza”, Tychy Press Photo. Projekt i skład katalogu: Atelier Idel Agnieszka Seidel-Kożuch. Po premierze zin będzie też dostępny w formie on-line na stronie ttf.tychy.pl.

Wydarzenie na Facebooku.

Dodaj swój komentarz!

avatar