Paweł Deląg w Mediatece

0
242

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach cyklu Tury Kultury przedstawi sylwetkę jednego z najpopularniejszych polskich aktorów – Pawła Deląga. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2022 roku o godzinie 18:00. Poprowadzi je Marcin Michrowski.

Paweł Deląg – aktor, reżyser, producent filmowy, wokalista. Człowiek o wielu twarzach. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Obecnie uznawany jest za jednego z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Grał między innymi w filmach Stevena Spielberga, Jarosława Żamojdy czy Juliusza Machulskiego.

W swojej karierze Deląg grał w takich filmach jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Quo Vadis”, „Wszystko albo nic”, „Ja wam pokażę”, „Młode Wilki”. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim Teatrem Współczesnym, grywa także na scenach teatrów: Powszechnego, Na Woli i Prezentacje. Zobaczyć go mogliśmy m.in. w serialach „Na Wspólnej”, „Przyjaciółki”, „Komisarz Alex”, „M Jak Miłość”. Niewiele osób o tym wie, ale aktor występował również w teledyskach do piosenek. Spostrzegawcze osoby mogą dostrzec Deląga w teledysku do piosenki „Czerwone Korale” Brathanków oraz „Niech mówią, że to nie jest miłość” Piotra Rubika.

Co na swój temat mówi Deląg? – Nie chcę być zamykany w ramy, nie chcę być ograniczany przez różne określenia i definicje. Najważniejszą wartością dla mnie jest wolność – opowiada. – Jeśli mamy w sobie jakąś wiedzę do przekazania, nie zostawiajmy jej dla siebie. Jeżeli coś jest dla mnie prawdziwe, jeżeli coś mnie dotyka, to o tym mówię. Zawsze wypływa to u mnie z jakiejś głębi. Mam poczucie, że czerpię z uniwersalnego źródła, które jest bliskie wszystkim ludziom – kontynuuje.

Spotkanie w Mediatece będzie doskonałą okazją dla wszystkich fanów Pawła Deląga oraz miłośników sztuki w naszym mieście, by poznać aktora, zadać mu kilka pytań. Wielka gratka dla wszystkich miłośników kultury.

Dodaj swój komentarz!

avatar