Wirtualny Teatr „Niepodległa” już dostępny

0
109
Fot. Kamil Peszat

Hologramy, makiety, filmy VR i wiele, wiele więcej. To wszystko można ujrzeć na placu Baczyńskiego w ramach Wirtualnego Teatru „Niepodległa”, który potrwa od 10-12 maja. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w 2022 roku odwiedzi 40 miejscowości w całej Polsce. W Tychach możemy go ujrzeć na placu Baczyńskiego. Zwiedzanie wystawy jest całkowicie bezpłatne.

Godziny otwarcia wystawy:

Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN Orlen. Wystawę można zobaczyć w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym. Gratka dla wszystkich miłośników historii. Pokaz pozwoli zobaczyć, jak wyglądała historia pierwszych lat II RP po odzyskaniu niepodległości. Ciekawostką jest fakt, iż z głośników znajdujących się przy wejściu do ciężarówki usłyszeć możemy głos marszałka Józefa Piłsudskiego, przemawiającego do narodu, który już od wejścia pozwala poczuć doniosłość tamtych chwil.

Mocnych wrażeń dostarcza także projekcja fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach, dzięki którym widz staje się jednym z bohaterów filmu. Na wystawie znaleźć można również makietę polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku.

Całość pokazu zamyka strefa zabawy z foto-budką, dzięki której można zrobić sobie zdjęcie z jednym z ojców niepodległości w Polsce. Zwieńczeniem wystawy jest pokaz dwóch filmów VR. Pierwszym z nich będzie film „Dża Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejewskiej). Drugim będzie „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).

Arkadiusz Dębowski

 

 

Dodaj swój komentarz!

avatar