Solidarna Paczka. Otwarcie Bazy Rodzin – 4 czerwca  

0
143

W związku z sytuacją w Ukrainie Stowarzyszenie Wiosna – organizator corocznej „Szlachetniej Paczki” postanowiło uruchomić projekt „Solidarna Paczka”.

W ramach tego przedsięwzięcia Stowarzyszenie chce pomagać rodzinom uchodźczym z Ukrainy, które przyjechały do Polski po 24 lutego, na skutek działań wojennych w Ukrainie – bez względu na ich pochodzenie. Chodzi jednak o pomoc przede wszystkim osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej i którym „Solidarna Paczka” (rozumiana jako paczka materialna i wsparcie wolontariusza) pomoże się usamodzielnić.

Niebawem wolontariusze „Szlachetniej Paczki” rozpoczną odwiedzanie rodzin. „Solidarna Paczka”, będzie się różnić od corocznej „Szlachetniej Paczki” tym, że wolontariusze odwiedzą rodzinę tylko raz, a nie jak w tradycyjnej edycji dwukrotnie. Nie będą pytali o przeszłość, aby nie wywoływać wspomnień. Organizatorzy kierują się dwoma kryteriami –  trudną sytuacją materialną oraz datą, w której osoby znalazły się w Polsce, czyli w tym przypadku poczynając od 24 lutego.

Otwarcie Bazy Rodzin, dla potencjalnych Darczyńców zaplanowane jest, na 4 czerwca, natomiast Weekend Cudów odbędzie się 25-26 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej „Szlachetnej Paczki” i pod nr. tel. 794-020-232.

A „Szlachetna Paczka” tradycyjnie będzie miała swój finał w grudniu.

 

Dodaj swój komentarz!

avatar