Rozgrzewka jednak w teatrze i z Carrantuohill

0
170

Już w najbliższą sobotę, 22 stycznia o godz. 17 Miejskie Centrum Kultury i zespół Perły i Łotry zapraszają na tradycyjną Zimową Rozgrzewkę festiwalu szantowego „Port Pieśni Pracy”. Początkowo impreza miała się odbyć w Pasażu Kultury Andromeda, ale ostatecznie organizatorzy przenieśli koncert do Teatru Małego.

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy to nie tylko mroźna odsłona letniego festiwalu szantowego, ale także pierwsze tego typu wydarzenie, otwierające rok w kalendarzu ogólnopolskich festiwali szantowych.

Syrena zagra, artyści zaśpiewają – z tym hasłem, nawiązującym do wizualizacji tegorocznej szantowej rozgrzewki, organizatorzy Portu Pieśni Pracy przedstawiają wykonawców, którzy zabiorą zebranych w tyskim Teatrze Małym w muzyczną podróż z morzem w tle.
A przygotowano prawdziwy morski koktajl. Zaczniemy od poetyckiego, emocjonalnego połączenia piosenki autorskiej i żeglarskiej z irlandzkimi i bluegrassowymi nutami, które zaserwuje nam Trzecia Miłość, przez koncert gospodarzy, zespołu Perły i Łotry, którzy uraczą nas tradycyjnymi pieśniami morza wykonywanymi a’capella, aż po występ zespołu folkowego Carrantuohill, który w ostatniej chwili zastąpił zapowiadaną wcześniej grupę Mietek Folk. Jak pewnie większość naszych czytelników wie, w składzie Pereł i Łotrów zaśpiewa poseł Michał Gramatyka, dla którego udział w tyskim koncercie będzie oddechem po zmaganiach w parlamencie.

Na wszystkie mniejsze wilki morskie czekać będą plastyczne warsztaty marynistyczne oraz animacje. Klub Żeglarski Ziemowit oraz 9. Harcerska Drużyna Wodna „Konie Morskie” zaprasza do udziału we wspólnych zabawach dzieci młodsze pod opieką rodziców, a także te trochę starsze do wspólnego rysowania i zabaw origami oraz mierzenia się z żeglarskimi wyzwaniami, jak nauka węzłów czy wiosłowanie pagajem. Te atrakcje czekać będą w godzinach 17–20 (liczba miejsc ograniczona).

Wstęp na wydarzenia – koncerty i warsztaty jest wolny. Ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych powyżej obowiązującego limitu 30% miejsc po dobrowolnym okazaniu dokumentu potwierdzającego szczepienie.

Na zdjęciu: zespół Trzecia Miłość.