Faktura Small Business Handel – program dla firm na 2022 rok

0
49
Faktoring jako sposób na poprawę płynności finansowej

Program do fakturowania z magazynem czy to dobre rozwiązanie? Mega-Tech proponuje program Faktura Small Business Handel, który łączy w sobie funkcje umożliwiające wystawianie faktur i prowadzenie magazynu. Jak sprawdza się takie zestawienie w praktyce? Warto poznać przygotowane opcje by móc sprawdzić zastosowanie aplikacji w swojej firmie.

Wystawianie faktur, czy coś więcej?

Oprogramowanie przygotowane przez Mega-Tech, czyli program do fakturowania Faktura Small Business Handel pozwala przygotować podstawowe rodzaje dokumentów sprzedażowych, z których korzysta każda firma, mowa oczywiście o fakturach. Jak wiadomo nie ma jednego rodzaju tego dokumentu. Oprócz dobrze znanej faktury VAT, firmie może być potrzebna proforma, faktura zaliczkowa, końcowa czy uproszczona. Często spotkać można także korekty faktur czy noty obciążeniowe. Mnogość występującej dokumentacji zmusza do posiadania narzędzia, które pozwoli je właściwie przygotować. Faktura Small Business Handel to zaawansowane w funkcje oprogramowanie umożliwiające przygotować podstawowe dokumenty sprzedażowe, ale i również dokumenty magazynowe. Firma, która się rozwija, posiada zaplecze magazynowe i chce zarządzać stanami posiadanych towarów, powinna korzystać ze sprawdzonego programu magazynowego. FSBH to połączenie programu fakturującego i magazynowego. Jego użytkownik może więc nie tylko przygotować faktury, ale także dokumenty WZ, PZ, RW, MM czy PW. Możliwe jest generowanie dokumentów kasowych czy plików JPK. Ponad to program można skonfigurować ze sklepem internetowym Shoper, co znacznie upraszcza pracę, przyśpiesza fakturowanie i zawieranie transakcji z kontrahentami.

e-Faktury, Split Payment, kody GTU, czyli ciągłe zmiany w przepisach

Faktura Small Business Handel to program przygotowany do wprowadzanych regulacji prawnych. Mega-Tech dba o to, aby klienci mieli dostęp do najnowszych przepisów dostosowując swoją aplikację tak aby była ona aktualna i pozwalała fakturować zgodnie z publikowanymi ustawami i rozporządzaniami. Program można za darmo przetestować (program do pobrania za strony producenta: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business-handel/), dzięki czemu sprawdzenie wszystkich funkcji jest niezwykle proste i niczym nie ograniczone. Pomaga w tym przyjazny interfejs i pomocne okienka, która prowadzą użytkownika przez oprogramowanie umożliwiając mu szybko odnaleźć potrzebne funkcje. Program został przygotowany na grupy GTU, oznaczanie na fakturach procedur JPK czy informacji o konieczności zastosowania MPP (mechanizmu podzielonej płatności). Testując oprogramowanie warto przeanalizować okno „Ustawień programu”, które pozwala dostosować narzędzie do własnych potrzeb.

Faktura Small Biznes Handel
Faktura Small Biznes Handel – widok okna programu

Bezpieczne dane i skuteczne zarządzanie magazynem

Faktura Small Business Handel to program z wbudowanym modułem magazynowym. Dodatkowych funkcji jest dużo. To chociażby możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji wprowadzonych towarów, bieżąca kontrola stanów magazynowych czy kompletacja produktów w jedną pozycję na fakturze. Przeglądając program można dostrzec także okienko zestawień i analiz zawierające ewidencje sprzedaży VAT, zakupów, raporty sprzedanych oraz zakupionych towarów czy analizy rentowności klientów. Oprogramowanie oferuje również możliwość włączenia wbudowanej usługi eArchiwum – zdalnej kopii bezpieczeństwa. To przydatna funkcjonalność, gdyż usługa chroni dane przed ich potencjalną utratą np. w sytuacji zawirusowania komputera. Dane są wówczas bezpiecznie przechowywane na serwerze i możliwe jest ich odzyskanie.

Prowadzenie firmy bywa trudne dlatego warto upraszczać obszary, w których jest to możliwe. Korzystanie z programu Faktura Small Business Handel pozwala zoptymalizować niektóre procesy i zadbać o transakcje sprzedażowe w firmie.

Dodaj swój komentarz!

avatar