Podpisano pierwsze umowy. Prawie 10,5 mln złotych wsparcia dla tyskich klubów

10
392

Dziś w Urzędzie Miasta podpisano pierwsze umowy na realizacje projektów w zakresie rozwoju sportu w Tychach w 2022 roku. Dotacja miasta wyniesie prawie 10,5 miliona złotych. Wsparcie otrzymało 29 klubów i stowarzyszeń.

W roku 2022 najwyższe dofinansowanie otrzymał Tyski Sport S.A. i Klub Piłkarski GKS Tychy S.A. (odpowiednio: 4,3 mln i 4,6 mln). W 2021 roku było to 4,5 mln i 4,8 mln. Obie spółki odpowiadają za rozwój najpopularniejszych w mieście sportów: piłki nożnej, hokeja i koszykówki. Wsparcie otrzymały także stowarzyszenia promującą m.in. lekkoatletykę, pływanie, strzelanie, taniec, judo czy sporty walki.

– Analizując liczne wnioski, jakie do nas wpłynęły, mamy możliwość zobaczyć jak wiele się dzieje w obszarze sportu w naszym mieście, jak wielkie sukcesy osiągają nasi sportowcy, nie tylko w tych najbardziej popularnych dyscyplinach, ale także w tych niszowych – powiedział Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Miasta Tychy. – Dziś spotkaliśmy się w gronie przedstawicieli klubów reprezentujących różne dyscypliny, by pokazać, że Tychy to nie tylko piłka nożna i hokej. Z sukcesów wszystkich tyskich sportowców jesteśmy dumni i w miarę możliwości finansowych gminy, będziemy ich wspierać i stwarzać dobre warunki do rozwoju sportowej kariery.

– Zawsze trzymamy za was kciuki i wspieramy, bo dając pieniądze mamy pewność, że sport jest w dobrych rękach, że zawodnicy trenujący w zarządzanych przez was klubach czy stowarzyszeniach są coraz lepsi i mogą się rozwijać. Cieszymy się, że możemy być choć małą częścią sukcesów naszych sportowców – dodał Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas spotkania przedstawiciele klubów mówili także o osiąganych w ostatnich miesiącach sukcesach.

– Atomówki zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski, a cztery nasze zawodniczki są w kadrze narodowej. Mamy ambitne plany na ten rok, staramy się rozwijać sportowo i muszę przyznać, że w dużej mierze zawdzięczamy to wsparciu miasta – stwierdził Sebastian Kędra, prezes Stowarzyszenia Kobiecego Klubu Hokeja na Lodzie Atomówki GKS Tychy.

Foto: UM Tychy

10
Dodaj swój komentarz!

avatar
Gregory
Gregory

Na hokej prawie tyle co na piłkę? Żenada. Hokej to dyscyplina niszowa. Nikt się w Polsce hokejem nie interesuje więc szkoda kasy na to wydawać . Lepiej przeznaczyć to na piłkę i awansować do ekstraklasy.

Miki
Miki

Pierd…. Widać nigdy nie byłeś np. półfinale czy finale play off, czy CHL. Hokej to dla mnie sport numer jeden, gdzie emocje są do końca, a nie bezsensowne stanie i klepanie przez 60 minut 90-miutowego meczu. Awansować do ekstraklasy? Ciekawe ilu tyskich wychowanków będzie grało w takiej drużynie?

Gregory
Gregory

PLH to totalnie nudna liga. Sezon zasadniczy to w zasadzie kilkadziesiąt sparingów . Mecze bez stawki i emocji . Bez dopingu przy garstce widzów. Jedynie play offy nieco ciekawsze. Ogólnie nikt sie tą ligą w Polsce nie interesuje poza Oświęcimiem i Nowym Targiem. Większość Polaków nawet nie wie że w naszym kraju istnieje liga hokejowa. Poziom ligi strasznie marny. Co innego piłka. Tam każdy mecz jest ważny. Każdy mecz to Święto dla kibiców. Na każdym meczu doping, co drugi mecz kibice gości. Dać więcej kasy na piłkę, wymienić trenera I ekstraklasa nasza.

Garstka
Garstka

A póżniej się obudzisz , nasz komentatorze sportowy (Europsport, Canal +,TVN24 czy może TVP INFO?).

Gregory
Gregory

Po się się odzywasz skoro nie nie potrafisz nic konkretnego napisać w tym temacie. Typowy hejter…

Garstka
Garstka

Dajcie te 10,5 mln Gregory’emu .On Was i nas „urządzi”, tytan intelektu i „znafca” spraw wszelakich,Powiedz jeszcze jakie numery padną w najbliższym losowaniu Toto-Lotto.

Gregory
Gregory

Twoje posty tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że nie zdajesz sobie świadomości ze swojej głupoty.

Miki
Miki

W ciekawie rozwijającej się dyskusji na temat ilorazu inteligencji Gregorego i Garstki, stwierdzam na podstawie wpisów, że Gregory jest po prostu gupi. Ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Gregory
Gregory

Widzę że udziela się kolejny internetowy trol nie wnoszący nic do tematu . Naprawdę żal mi osób które nie mają nic do powiedzenia w temacie, w tym przypadku dotacji miasta dla klubów, a z powodu braku wiedzy i argumentów skupiają się na hejtowaniu innych. Serio mi Was żal.

Polak
Polak

Po co im te maski na twarzach?