Oddaj krew i weź bilet. Klub podpisał umowę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

1
217

Do promowania krwiodawstwa włączył się GKS Tychy. Dziś na Stadionie Miejskim podpisano umowę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Zasady akcji są bardzo proste. Każdy kto odda krew, otrzyma zaproszenie na mecz GKS Tychy. Do zdobycia są wejściówki na spotkania piłkarzy, hokeistów i koszykarzy. Wystarczy tylko przyjść w poniedziałek, środę lub piątek do autobusu z poborem krwi i ją oddać.

– Jesteśmy służbą krwi, która dostarcza ją do 125 szpitali. Robimy to przez cały rok i całą dobę. Przede wszystkim bazujemy na współpracy z lokalnym społecznościami. Cieszymy się z tego, że klub wyszedł z propozycją kontynuacji współpracy i jesteśmy wdzięczni, że włącza się w akcję promocji krwiodawstwa. Jest to szczególnie ważne w obecnych-trudnych czasach pandemicznych, że tyska społeczność włącza się w proces wsparcia naszego centrum – powiedział Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

Działalność RCKiK Katowice obejmuje przede wszystkim zaopatrywanie w krew i jej składniki szpitali i klinik z województwa śląskiego. Centrum codziennie do szpitalnych Banków Krwi oddaje od 200 do 250 litrów krwi, a prowadząc działalność przez 70 lat pobrali krew 5 milionów krwiodawców.

– Są rzeczy, których nie możemy kupić nawet za największe pieniądze. Są nimi sportowe emocje i krew. Nawet gdybyśmy mieli nieograniczoną liczbę środków na koncie, to najważniejszego dla ludzi leku nie jesteśmy w stanie kupić. Zdajemy sobie sprawę jak wiele osób potrzebuje pomocy i wiemy, że COVID, to nie jedyna choroba z jaką ludzkość musi się mierzyć. Na Śląsku mamy bogate i chlubne tradycje transplantologi, dlatego krew jest tu bardzo potrzebna – stwierdził Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A, a  Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A. dodał:

– Rok temu nasi hokeiści oddali osocze jako ozdrowieńcy i przyczynili się do zwalczania koronawirusa i pomogli w ten sposób lokalnej społeczności. Jest to kontynuacja akcji, która w ostatnich latach cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania krwi i przy okazji do wspierania GKS Tychy.

W najbliższym czasie krew będzie można oddać w następujących terminach:

26.11.2021, 8.00-14.30 (Auchan)

29.11.2021, 8:00-14:30 (Auchan)

 

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
słone paluszki
słone paluszki

fajnie. ciekawe jak długo będzie trwała współpraca i czy nie będzie limitu biletów na dany dzień oddawania.