Nowy bus Akademii Piłki Nożnej SMS

0
260

Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy systematycznie inwestuje w bazę, sprzęt i tabor autobusowy. Niedawno zakupiła kolejny bus na 34 osoby.

– Jednorazowo to duży wydatek, ale w perspektywie czasu, przy drożejącym paliwie i usługach firm transportowych, to się na pewno opłaci – mówi Marcin Kuśmierz, prezes obchodzącej w tym roku jubileusz 10-lecia APN SMS. – Tygodniowo, przewożąc naszych uczniów i zawodników wykonujemy około 100 przewozów, co miesięcznie tworzy niebagatelną już kwotę. A do tego trzeba doliczyć wyjazdy naszych drużyn na turnieje i mecze organizowane na terenie województwa i poza nim oraz wyjazdy grup na zimowe i letnie obozy szkoleniowe. Latem tego roku mieliśmy siedem turnusów wyjazdowych nad morzem. Z naszych wyliczeń wynika, że mając własny tabor, będziemy mogli zaoszczędzić środki, które przeznaczymy na kolejne inwestycje. Stąd nasza decyzja, by kupić kolejny, pięcioletni bus.

Obecnie Akademia dysponuje dwoma autobusami – 26-osobowym, 34 osobowym, a do dyspozycji młodzi piłkarze mają także busy firmy przewozowej: dwa 9-osobowe i 20-osobowy. Nie bawem wszystkie pojazdy zostaną obrandowane, pojawią sie na nich barwy Akademii i logo.

– Inwestowanie w bazę i transport to konieczność, bo Akademia i SMS stale się rozwijają. W tym roku ruszyła nauka w naszej kolejnej szkole, bo po podstawowej Szkole Mistrzostwa Sportowego utworzyliśmy Liceum Ogólnokształcące SMS. Naukę rozpoczęły dwie klasy po 20 uczniów. Działa też bursa szkolna, w której mieszka 10 uczniów.

Dodaj swój komentarz!

avatar