Puchar odpłynął Wisłą

0
411

Jak się okazuje, piłkarska historia lubi się powtarzać i w rozegranym w środowe popołudnie spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski GKS Tychy został znowu wyeliminowany przez Wisłę Kraków.

Co więcej, na Stadionie Miejskim padł identyczny rezultat jak 14 lat temu, gdy poprzednio walczyliśmy z Wisłą w PP. Krakowianie wygrali 3:1 (1:0). Wynik otworzył w 24 min. Młyński, ale dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Łukasz Grzeszczyk. Wtedy trener Adrian Gula wprowadził na boisko Felicio Brown Forbesa, który pomógł wiślakom wrzucić wyższy bieg, a sam został katem tyszan. W ciągu dwóch minut Brown Forbes dwukrotnie pokonał Adriana Odyjewskiego i pogrzebał marzenia zespołu trenera Artura Derbina na awans.

GKS Tychy – Wisła Kraków 1:3 (0:1). Gole: Grzeszczyk (55′) oraz Młyński (24′) i Brown Forbes (74′, 76′)
GKS Tychy: Odyjewski – Połap, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz – K. Piątek (77′ Kozina), Steblecki (63′ J. Piątek), Żytek (80′ Biel), Grzeszczyk, Kargulewicz (80′ Pawlusiński) – Jaroch (63′ Malec). Żółte kartki: Nedić i Wołkowicz.