Kiedy warto stosować zabawki erotyczne?

0
154
Para zakochanych

Zabawki erotyczne zostały stworzone z myślą o urozmaiceniu życia intymnego i zwiększeniu przyjemności ze zbliżenia seksualnego. Szeroki wybór gadżetów pozwala na zaspokajanie wzajemnych potrzeb partnerów oraz singli. Wśród asortymentu znajdują się zabawki do stymulacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Sposób na nudę

Akcesoria i zabawki erotyczne towarzyszą w sypialni parom i singlom już od czasów starożytnych. Z upływem lat znacznie zmienił się ich asortyment, ale nie przeznaczenie. Wszystkim gadżetom bowiem przyświecają wspólne cele. Ich zadaniem jest przede wszystkim urozmaicenie pożycia intymnego oraz zwiększenie intensywności doznań użytkowników poprzez różnorodną stymulację wybranych obszarów ciała. Zabawki erotyczne stanowią ciekawy sposób na poznawanie potrzeb i pragnień fizycznych partnera bądź własnych. Pozwalają odkrywać upodobania, ale też wyznaczać granice przyjemności.

Współczesny rynek zabawek erotycznych oferuje wiele urządzeń do pieszczot o charakterze zewnętrznym i wewnętrznym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wiele z nich zostało zaprojektowanych w celu przedłużenia przyjemności ze stosunku, inne zaś do jego zainicjowania, przygotowania ciała i też stworzenia intymnej atmosfery. Niektóre znajdują także uniwersalne zastosowanie, z których może jednocześnie korzystać oboje partnerów, jak np. nakładki na penisa, kajdanki czy jedwabne szarfy. Zabawki erotyczne mogą stanowić sposób na nudę w sypialni. Dzięki nim użytkownicy wnoszą więcej ekscytujących doznań. Stymulując zmysły, otwierają się na siebie i osiągają bardziej intensywną przyjemność. Warto jednak omówić ten temat z partnerem, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia. Czasem nawet sama rozmowa o pomyśle na urozmaicenie życia intymnego zbliża obie osoby i podkręca nastrój między nimi.

Zabawki erotyczne a mięśnie Kegla

Kulki gejszy, różnego rodzaju wibratory, wkładki czy inne stymulatory do stosowania wewnętrznego przyczyniają się również do treningu mięśni dna miednicy, tzw. mięśni Kegla. Poprzez aplikację dopochwową lub analną odpowiednich zabawek dochodzi do pobudzenia i wywołania skurczu włókien mięśniowych. Regularne ćwiczenia dobroczynnie wpływają na kondycję mięśni Kegla. Silne i elastyczne, pozwalają na osiągnięcie lepszej satysfakcji ze stosunku seksualnego, ale także na bardziej intensywne zaspokojenie potrzeb partnera. Istotą treningów z użyciem gadżetów erotycznych jest świadome napinanie odbytu lub też dna pochwy czy podstawy penisa, w zależności od stymulowanej okolicy, przez określony czas.

Pierwsze sesje mogą obejmować 3–4 cykle po 10 powtórzeń trwających 4–5 s. Trening mięśni Kegla dobrze jest rozpocząć od niskich pozycji, najlepiej w leżeniu tyłem. Wraz z nabraniem doświadczenia można wydłużać czas napięcia mięśni, a także przechodzić do innych pozycji od niskich siadów i klęków, po pozycje stojące oraz w ruchu. Nabycie umiejętności nad pracą mięśni pozwala m.in. na kontrolę nadejścia i trwania orgazmu. Dzięki nim można również uzyskać głębszą penetrację.