Kultura jak w banku – wnioski do końca miesiąca

0
70
Mat. pras.

Kończy się kolejna edycja Tyskiego Banku Kultury – programu grantowego Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, w którym każdy kreatywny tyszanin może spełnić swoje marzenie realizacji artystycznego pomysłu. Nabór trwa już tylko do końca października – wystarczy opisać swoją wizję, złożyć wniosek i razem z ekipą MCK zamienić marzenia w plany.

Dobrze już znany Tyski Bank Kultury realizowany jest już po raz siódmy, ale po raz pierwszy w zmienionej formule, pozwalającej na niemal całoroczne składanie wniosków wszystkim tyszanom, którzy zaskoczą ciekawym pomysłem artystycznym.

– Bez względu na to czy planujesz coś naprawdę dużego, czy może myślisz o mikroprojekcie, Tyski Bank Kultury daje możliwość zrealizowania tego, co dopiero chodzi ci po głowie. W MCK Tychy pomożemy usystematyzować pomysły, stworzyć plan działania i wesprzemy w rozpromowaniu twojej inicjatywy. Chętnie zainwestujemy w twój talent i zaprezentujemy go na tyskiej scenie kultury – mówi Małgorzata Król dyrektor MCK, zachęcając do składania wniosków (do pobrania ze strony) z opisem projektu. Można to zrobić już tylko do końca października tak, by zrealizować pomysł jeszcze w tym roku.

Nie trzeba znać się na planowaniu i realizacji projektów – wystarczy przedstawić swoją wizję, wstępnie ją skosztorysować i przedstawić we wniosku. Nieważny tu jest wiek ani rodzaj działania twórczego – można pisać, malować, muzykować, rzeźbić czy spełniać się w innych dziedzinach sztuki, by pokazać się szerszej publiczności, a może nawet zainspirować się miastem Tychy i to w nim działać. Tak zrobili m.in. Michał Banert, który wraz z grupą artystów graffiti w maju tego roku nadał barw jednemu z przejść podziemnych pod DK 1 czy Justyna Biskup-Naumienko, która inspirując się przestrzenią miasta Tychy, namalowała portrety tyszanek o imionach rozpoczynających się pierwszymi literami alfabetu, zgodnie z tymi, które znajdziemy w nazwach osiedli.

Liczba pomysłów jest nieograniczona, a ekipa MCK chętnie pozna kolejne. Warto postawić kropkę nad „i” w swojej działalności kulturalnej lub przeciwnie – odważyć się wyjść ze swoimi ideami do szerszej publiczności. Tyski Bank Kultury daje taką możliwość – do końca października w obecnie trwającej edycji.

=