Spotkanie z Jackiem Komudą

0
72

Dziś (8 października) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą w ramach trwających Tyskich Dni Literatury organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wszystkich chętnych zapraszamy do Mediateki.

Gość to polski pisarz, z wykształcenia historyk. Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. Od 2002 związany z lubelskim wydawnictwem Fabryka Słów, w którym opublikował łącznie około dwudziestu książek. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604–1606.

Wejściówki na spotkanie autorskie dostępne w godzinach otwarcia Działu Muzycznego w Bibliotece Głównej (al. marsz. J. Piłsudskiego 16. Kontakt: 32 438 04 75

Dodaj swój komentarz!

avatar