Drewniana komoda – potencjał aranżacyjny

0
56
Komoda na nóżkach

Niegdyś komody drewniane pełniły przede wszystkim funkcję bieliźnianą. Prosty układ szuflad pozwalał uporządkować elementy garderoby łatwo i przejrzyście. Dzisiaj także wykorzystuje się mebel w takiej właśnie roli, ale komoda drewniana coraz śmielej wkracza również na salony. Stanowi nie tylko funkcjonalny sposób na przechowywanie różnych przedmiotów, ale również niebanalną ozdobę wnętrza.

  1. Komoda drewniana – do jakiego wnętrza pasuje?
  2. Jak wybrać komodę?
  3. Drewniana komoda w ciekawej formie

Drewniana komoda może być wykorzystana w swojej podstawowej roli w salonie lub sypialni, ale sprawdzi się także jako szafka pod telewizor czy zamiennik stolika.

Komoda drewniana – do jakiego wnętrza pasuje?

Komody z litego drewna są na tyle uniwersalne, że pasują właściwie do każdego wnętrza. Szczególnie korzystnie prezentują się jednak w odsłonie tradycyjnej i rustykalnej. Łatwo dopasujesz do nich inne elementy wyposażenia, na przykład stół i krzesła, kredens lub witrynę. Komoda drewniana będzie pasowała także do klimatu loftowego, szczególnie gdy zdecydujesz się na proste wzornictwo. Wybieraj ciekawe formy, gdy marzy ci się pokój w nowoczesnej odsłonie.

Drewniane komody możesz potraktować dwojako: albo jako spójny element wyposażenia pokoju, albo jako pełen charakteru detal przełamujący całość aranżacji.

Jak wybrać komodę?

Komoda drewniana wykonana z drewna litego może przybierać bardzo wiele form. Jak spośród nich wybrać spełniającą oczekiwania? Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość mebla, a więc i drewno, z którego został on wykonany. Dużą popularnością cieszy się na przykład komoda sosnowa – uniwersalna i efektowna. Do wnętrz rustykalnych pasuje dąb. Możesz także sięgnąć po egzotyczne gatunki drewna cechujące się wysoką wytrzymałością.

Wybierz mebel dopasowany gabarytami do pomieszczenia, którym dysponujesz. Być może kusi cię duża stylowa komoda – jeśli jednak przytłoczy ona aranżację, wnętrze nie będzie prezentowało się korzystnie. Zadbaj przy tym, aby wnętrza szuflad i szafek były odpowiednio pojemne. Jeśli chcesz wyeksponować zdjęcia lub pamiątki, wybierz model z odpowiedniej wielkości powierzchnią odkrytą.

Ważną rolę odgrywa także wykończenie. Lite drewno z widocznymi przetarciami i pęknięciami w strukturze będzie pasowało do aranżacji rustykalnych, vintage i boho. Z kolei komoda sosnowa lakierowana na wysoki połysk reprezentuje drewniane komody nowoczesne.

Drewniana komoda w ciekawej formie

Komody drewniane nowoczesne nierzadko przybierają ciekawe formy i kształty. Jeśli więc znudziły cię proste komody klasyczne w stylu skandynawskim, szukaj oryginalności. Przykład stanowią asymetryczne meble o modernistycznym charakterze. Z kolei w stylu rustykalnym czy stylu prowansalskim sprawdzi się komoda z drewna stylizowana na barek.

Dodaj swój komentarz!

avatar