Hokeiści wygrali, w środę walczą piłkarze rezerw

0
240

We wtorkowym spotkaniu Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię Kraków 4:3. W środowe popołudnie o awans do finału Pucharu Polski zagrają piłkarze GKS II.

Mecz tyskich hokeistów w Krakowie był niezwykle emocjonujący. Po pierwszej tercji 1:0 prowadzili gospodarze, ale było to jedyne prowadzenie w cały meczu. Później przewagę zdobyli tyszanie i choć Cracovia dwukrotnie doprowadziła do remisu, ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Krzysztofa Majkowskiego, którzy trzy minuty przed końcem strzelili czwartego gola i pokonali wicelidera tabeli na jego tafli 4:3.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:4 (1:0, 0:2, 2:2). Gole dla GKS: Witecki, Marzec, Cichy i Pociecha
GKS Tychy: Lewartowski (Zawalski) – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy (4), Mroczkowski – Smirnov, Kotlorz; Sergushkin, Feofanov, Wróbel – Pociecha, Biro; Gościński, Galant, Jeziorski – Gruźla, Michałowski; Marzec, Ubowski, Witecki (2).

W najbliższy piątek, 8 października o godz. 18 GKS podejmie na własnej tafli STS Sanok, a w niedzielę – także na Stadionie Zimowym – zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

Wcześniej, bo już w środę, 6 października, bój w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy rozegrają piłkarze GKS II Tychy. Rywalem tyskich „rezerwistów” będzie MKS Lędziny, a mecz rozpocznie się o godz. 16 na terenie rywala, w Lędzinach przy ul. Stadionowej. Zwycięzca spotkania zmierzy się w podokręgowym finale z lepszym z pary Znicz Jankowice – Pniówek Pawłowice. Najprawdopodobniej będzie to zespół Pniówka, bo – jak słyszymy – drużyna  Znicza nie kwapi się do rozegrania meczu i zaliczy walkower.