Trzy punkty zostały w Tychach

0
706

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odnieśli piłkarze GKS Tychy. W niedzielne południe pokonali Odrę Opole 2:1 (1:0).

Tyszanie prowadzili od 22 min., kiedy to pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Łukasz Grzeszczyk i z jednobramkową przewagą schodzili na przerwę. Niespełna 10 minut po zmianie stron zamieszanie pod bramką Konrada Jałochy wykorzystał Marzec i wyrównał.

Gospodarze znowu zaatakowali w końcówce i osiągnęli oczekiwany przez kibiców efekt. W 83 min. Grzeszczyk wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim samym, co w efekcie dało trzy cenne punkty zespołowi trenera Artura Derbina.

GKS Tychy – Odra Opole 2:1 (1:0). Gole: Grzeszczyk (22′ i 83′ z karnego) oraz Marzec (54′)
GKS Tychy: Jałocha – Połap (71′ Mańka), Nedić, Szymura, Wołkowicz – Janiak (85′ Kozina), Paprzycki, J. Piątek (63′ Steblecki), Grzeszczyk, Kargulewicz (63′ K. Piątek) – Malec (63′ Jaroch). Żółta kartka: Grzeszczyk.