Czas na wojnę totalną, czyli premiera Battlefield 2042

0
121

Wszyscy gracze z zapartym tchem wypatrują końcówki roku, bo właśnie wtedy na rynku debiutują największe i najbardziej oczekiwane gry. Jedną z nich jest Battlefield 2042. Jest to pierwsza część tej zasłużonej serii shooterów, która trafi na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Produkcja szwedzkiego studia DICE przeniesie graczy w ponurą, nieodległą przyszłość i skupi na rozgrywkach wieloosobowych.

  1. Ponura przyszłość w Battlefield 2042
  2. Widowiskowe walki na dużych terenach
  3. Specjaliści — nowość w serii Battlefield
  4. Do wyboru, do koloru, czyli personalizowanie uzbrojenia

Jakie nowości oferuje pierwszoosobowa strzelanka przygotowana dla nas przez projektantów ze studia DICE?

Battlefield 2042 określa się jako powrót rozległych terenów i widowiskowych bitew. Nowa odsłona tej legendarnej serii militarnych FPS-ów tym razem nie oferuje trybu dla jednego gracza. Nie oznacza to jednak, że autorzy gry znaiedbali tło fabularne dla swojej najnowszej gry. Realia cyfrowego świata, w którym przyjdzie nam przeżyć wiele epickich bitew są dość ponure i przedstawiają świat na krawędzi zniszczenia. Katastrofy klimatyczne, kryzysy humanitarne i ekologiczne mocno wpłynęły na rozwój konfliktu, który objął praktycznie cały świat. W 2040 roku miało miejsce tzw. zaciemnienie Ziemi. Z powodu efektu Kesslera na ziemię spadło z orbity około 70% wszystkich satelitów. Skutkiem tego wydarzenia były liczne katastrofy lotnicze, zerwane sieci komunikacyjne czy braki środków potrzebnych do przeżycia. Dwa potężne mocarstwa — USA i Rosja obwiniają się nawzajem o zaciemnienie. Zaledwie dwa lata później nad światem unosi się widmo wojny totalnej.

Nowy Battlefield został stworzony z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 oraz Xboksach X/S. Gra skupia się na rozgrywce dla wielu graczy. Wydaniem gry zajmuje się firma Electronic Arts. Do wyboru są: edycja standardowa, złota edycja i edycja ultimate. Bez względu na to, jaką platformę do grania wybierzemy, wirtualne pole bitwy będzie pełne emocji i niezapomnianych wrażeń.

Tegoroczna odsłona Battlefield to powrót dobrze znanej graczom wojny na otwartym terenie – rzeczy charakterystycznej dla tej serii shooterów. Gra umożliwi nam walkę w odświeżonych i lubianych trybach na niespotykaną do tej pory skalę, która starciom w grze wieloosobowej nada jeszcze więcej dramatyzmu i emocji. Do tego dochodzą zmieniające się dynamicznie pola bitew, które stworzą tym samym zupełnie nową strefę zagrożenia. Będziemy musieli przez to nieustannie się dostosowywać do ciągle zmieniających się warunków, terenu oraz pokonywać napotkane w trakcie starć przeciwności losu.

W grze dostępne jest wsparcie dla 128 graczy. Zaktualizowane tryby gry wieloosobowej, takie jak Podbój czy Przełamanie, oraz zupełnie nowy tryb – Strefa zagrożenia, zapewnią przeżycia, o których będziemy pamiętać latami. Warto też dodać, że nowy Battlefield umożliwa cross-platformową rozgrywkę. Oznacza to, że osoby grające na różnych urządzeniach mogą walczyć ze sobą. Więcej o trybach rozgrywki, które znajdą się w grze przeczytasz na https://www.euro.com.pl/cms/battlefield.bhtml.

Battlefield 2042 korzysta z dobrodziejstw silnika Frostbite, który jest znany z zapewniania oprawy graficznej na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo twórcy ponownie odpowiednio zadbali o warstwę audio, która jest niezwykle ważna w tego typu grach. Dobre udźwiękowienie pomaga uzyskać lepszą immersję w trakcie grania.

Gra pozwoli na rozgrywkę na siedmiu zróżnicowanych mapach – walki rozegramy m.in. na piaszczystej pustyni, terenach miejskich czy skutej lodem Antarktydzie.

W nowej odsłonie serii Battlefield nie ujrzymy znanych z poprzednich odsłon klas postaci. W ich miejscu pojawią się Specjaliści – bohaterowie, którzy posiadają własne zdolności i specjalizację. Cechy Specjalistów będą się od siebie wyraźnie różnić (np. jeden z żołnierzy może posiadać zestaw elementów potrzebnych do wspinaczki, a drugi zajmować obsługą dronów zwiadowczych). Twócy gry zapowiedzieli, że w dniu premiery na graczy będzie czekać aż dziesięc grywalnych postaci. Ich liczba będzie rosnąć razem z postępami graczy w sezonach.

Battlefield 2042 zaoferuje graczom sporą wolność wyboru w przypadku personalizowania broni, którą będziemy walczyć. Uzbrojenie wraz z dodatkamii znalezionymi na polu bitwy będziemy mogli modyfikować wedle naszego uznania i potrzeb w trakcie walki. Do naszej dyspozycji zostanie oddany pokaźny arsenał, składający się z gadżetów bojowych, pojazdów oraz licznych akcesoriów, takich jak wingsuit, hak z liną czy specjalnych robotów bojowych. Używane przez nas karabiny będą mogły ulegać modyfikowaniu. Znane z wcześniejszych Battlefieldów opcje udoskonalania arsenału (uchwyty, tłumiki i celowniki) będą przeniesione do Battlefield 2042. Dostępna będzie rónież opcja edycji dodatków do posiadanej przez nas broni w trakcie rozgrywki.

Świat niedalekiej przyszłości w Battlefield 2042 jest miejscem trawionym przez różne konflikty i katastrofy. Na graczy czeka wiele wyzwań i zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej. Jesienią będziemy mogli wziąć w nich udział i przekonać się jak zmieniła się ta kultowa seria gier.