Dołącz do Tychy Claws

0
135
Fot. Tychy Claws

Tyska drużyna ultimate frisbee Tychy Claws zaprasza na treningi otwarte, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:30 w Parku Górniczym w Tychach.

Na trening otwarty zaproszeni są wszyscy niezależnie od płci oraz wieku. Należy mieć ze sobą wygodny strój sportowy i buty. Uczestnictwo jest bezpłatne. Przede wszystkim liczy się tu charakter, wola walki oraz zasady. Całej reszty można nauczyć się od doświadczonych zawodników.

Ultimate frisbee to wyjątkowy sport, bowiem nie ma tutaj osoby sędziującej. To zawodnicy muszą doskonale znać zasady i ich przestrzegać. Ta dyscyplina jest połączeniem elementów zarówno rugby, koszykówki jak i piłki ręcznej. Gra polega na rywalizacji miedzy dwoma 14-osobowymi zespołami. W trakcie gry znajduje się na boisku po 7 reprezentantów z obu drużyn. Zawodnicy próbują dostarczyć dysk do strefy punktowej (tzw. zony) przeciwników. Jest to sport czysto amatorski, bezkontaktowy, a jego głównym hasłem jest bycie fair play. Obowiązuje też tzw. spirit of the game (z angielskiego duch gry) i jest to m.in.: komplementowanie przeciwników za dobre zagranie, uczciwość, przestrzeganie zasad gry, rozmowa. Jak można zauważyć, to nie tylko sport, ale również sztuka okazywania szacunku.

Tychy Claws jest początkującą, dopiero rozwijającą się drużyną. Działa od 2016 roku i została założona przez grupę znajomych, których zaintrygował ten sport. Co prawda nie mają na swoim koncie wielu osiągnięć, ale celują wysoko. Przede wszystkim czerpią z tego frajdę i satysfakcję. W aktualnym składzie znajduje się 10 zawodników. Za sprawą treningów otwartych chcą zarazić innych tą pasją i wzbogacić swoją drużynę o nowe twarze.

Patrycja Bochyńska

Dodaj swój komentarz!

avatar