A czy Twój komputer jest gotowy na nowy rok szkolny?

0
34
Odrabianie lekcji przy laptopie

Jednym z wyzwań jakie stoją przed rodzicami w związku z przygotowaniem dziecka na nowy rok szkolny, jest zapewnienie mu komputera, który poradzi sobie z zadaniami edukacyjnymi. Przypatrzymy się uważnie, w jaki sposób można zadbać o sprzęt komputerowy dla ucznia bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

Komputer przygotowany dla ucznia

Dobry komputer dla ucznia to taki, który wywiąże się ze wszystkich wymogów edukacyjnych i pomoże naszemu dziecku zdobywać wiedzę. Nie chcemy przecież, aby nasz syn lub córka nie mieli dostępu do pewnych źródeł wiedzy lub dostęp ten mieli utrudniony. Zatem komputer do szkoły musi spełniać pewne wymagania sprzętowe, aby nauka i praca za jego pośrednictwem przebiegały bez zakłóceń. Nie jest to równoważne z wydawaniem pieniędzy na nowy sprzęt, ponieważ nawet bardzo stare i “schodzone” komputery możemy przyspieszyć, ulepszyć ich osiągi tanim kosztem, dać naszemu dziecku narzędzie, które będzie mu dobrze służyć w klasie szkolnej oraz podczas pracy w domu.

Taki tuning starszego modelu komputera jest możliwy do wykonania na kilka sposobów. Możemy wymienić procesor na szybszy, zainstalować więcej pamięci RAM – to główne czynniki wpływające na wydajność. Nie zapominajmy także o urządzeniach peryferyjnych jak np. drukarka lub zewnętrzny czytnik płyt CD/DVD. Poniżej skupimy się jednak na dwóch kluczowych podzespołach sprawnego komputera, którymi są karta graficzna oraz szybki dysk.

Dobra karta graficzna

Karta graficzna jest tym podzespołem, który odpowiada za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. Współczesna młodzież na pytanie: “kim chcesz zostać w przyszłości?” – jak wiemy – bardzo często odpowiada: “chcę być youtuberem”. Możemy podchodzić do takich deklaracji z przymrużeniem oka, ale wskazują one na coś istotnego. Mianowicie dzieci w wieku szkolnym bardzo chętnie zajmują się grafiką komputerową, montażem filmów i podobnymi zajęciami, które są powiązane z wykorzystaniem karty graficznej. Nie jest także tajemnicą, że młodzież bardzo lubi spędzać wolny czas grając w gry komputerowe. Do tych wszystkich zadań potrzebna jest w miarę silna karta graficzna. Bez niej nie będzie można uruchomić pewnych zaawansowanych gier lub dokonywać edycji wideo. Prosimy zatem sprawdzić najlepsze karty graficzne na sferis.pl: https://www.sferis.pl/karty-graficzne-2889. Nie odbierajmy naszym dzieciom możliwości twórczej rozrywki, nie odbierajmy im ich marzeń o karierze w branży IT, wspomagajmy je na każdym etapie rozwoju. Wydajna karta graficzna będzie potrzebna uczniowi szczególnie wtedy, gdy ten interesuje się sztukami plastycznymi, które obecnie uprawiane są w dużej mierze za pomocą wymagających programów graficznych (np. najnowsze wersje Photoshopa).

Szybki dysk SSD

Również w sferis.pl wybierzemy odpowiedni dla nas, szybki dysk SSD: https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2900. Wielu ekspertów jest zdania, że przejście ze starszej generacji dysków HDD, które były montowane w komputerach jeszcze kilka lat temu, na znacznie wydajniejsze dyski SSD – jest najlepszym sposobem na poprawę szybkości działania urządzenia. Dzięki temu zabiegowi, wymianie dysku, komputer przestaje spowalniać, praca i nauka na nim stają się płynne, co oczywiście ma swoje skutki dla efektywności procesu kształcenia. Wspierajmy więc nasze dzieci, aby odnosiły jak najlepsze wyniki w nauce i przygotujmy dla nich odpowiedni komputer.

Dodaj swój komentarz!

avatar