Sucha skóra – jak ją skutecznie nawilżyć?

1
41
Zabieg nawilżający na twarz

Sucha skóra jest również skórą wrażliwą. To sprawia, że wymaga szczególnej pielęgnacji. Potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, ale także odżywienia i dodatkowej ochrony z zewnątrz, by nie traciła wody zbyt szybko. Jak pielęgnować suchą skórę?

Jak nawilżyć twarz i ciało? 

Podstawą pielęgnacji suchej skóry jest dostarczenie jej solidnej dawki nawilżenia. Trzeba przy tym pamiętać, by robić to systematycznie. Sucha skóra jest osłabiona i podatna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, dlatego do jej pielęgnacji trzeba podejść sumiennie i z dużą uwagą.

Oczywiste wydaje się regularne stosowanie kosmetyków nawadniających. O nawilżenie skóry można zadbać już podczas mycia, używając żeli, płynów i mydeł o takim działaniu. Skórę po myciu należy delikatnie osuszyć (najlepiej ruchami stemplującymi, dotykając ją miękkim i chłonnym ręcznikiem). Po każdym kontakcie skóry z wodą, a w szczególności po długiej kąpieli czy prysznicu należy ją dodatkowo nawadniać.

Pomimo testowania wielu kremów, balsamów i emulsji nawilżających wciąż nie udało Ci się znaleźć tego idealnego produktu? Problemem może być nie tyle sam kosmetyk, ile tendencje skóry do nadmiernej utraty wilgoci. W takiej sytuacji samo nawilżanie może nie być wystarczające. Trzeba również zadbać o “zamknięcie” nawilżenia, czyli stworzenie na skórze niewidocznej warstwy okluzyjnej, która zapobiegnie odparowywaniu wilgoci.

W tej roli doskonale sprawdzają się olejki. Same w sobie mają właściwości nawilżające, odżywcze i zmiękczające skórę, a dodatkowo tworzą na skórze właśnie taką ochronną warstwę. Jeśli więc balsamowanie skóry nie przyniosło dotąd oczekiwanych rezultatów, masz dwa wyjścia. Pierwsze to dodanie do ulubionego produktu kilku kropel olejku (jak Bio–Oil: unikalnej kompozycji aż kilkunastu drogocennych olejków). Drugie to wymienienie go na olejek.

O czym jeszcze warto pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry?

O kondycję skóry warto zadbać nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. Jak nawilżać suchą skórę? Pij więcej wody, a oprócz tego wzbogać swoją dietę o owoce i warzywa, które pomogą uzupełnić potencjalne niedobory w organizmie – to już po niedługim czasie przełoży się na lepszą kondycję skóry!

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Magda
Magda

Sama mam problem z suchą skórą. Kosmetyki pomagają chwilowo tylko.