Prezydent Tychów podpisał list ws. Polskiego Ładu

39
3429

Z powodu Polskiego Ładu w budżecie Tychów zabraknie prawie 62 mln zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca Tychów daje kwotę 500 zł, które każdy mieszkaniec straci.

– Mamy więc teraz do czynienia z programem 500 minus. Może to oznaczać rezygnację z wielu zaplanowanych inwestycji: nowych mieszkań, dróg, chodników czy kolejnego przedszkola. Razem z przedstawicielami wszystkich organizacji obecnych na spotkaniu w Miasto Stołeczne Warszawa podpisaliśmy list z apelem do polskiego rządu w sprawie Polskiego Ładu – pisze w mediach społecznościowych Andrzej Dziuba Prezydent Miasta Tychy.

Obok prezydenta Tychów swoje podpisy złożyli m.in. Rafał Trzaskowski Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Marszałek Elżbieta Anna Polak, Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu, polski ekonomista i polityk Tadeusz Truskolaski, Dorota Zmarzlak wójt gminy Izabelin oraz liczni przedstawiciele organizacji i ugrupowań takich jak: Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich Ruch Wspólna Polska, Samorządy dla Polski.

Przemek
Przemek

Musimy wszyscy w końcu zrozumieć, żeby dać trzeba to mieć lub zabrać komuś innemu, samo się nie pojawi niestety. Jakby pojawiało się samo to wszyscy politycy na świecie obdarowaliby wszystkim wszystkich…… W Grecji ten eksperyment skończył się bardzo boleśnie po kilku bardzo tłustych latach….

tyszanin
tyszanin

Piniendzy nie ma i nie bendzie – kto to mówił , no kto ? Minister finansów , niePolak , który nawet PESELU nie miał … na szybko mu go nadawano . Chichot i żart historii , tzw. piniondze wtedy były tylko nie dla zwykłych obywateli ,były dla mafii róznych masci,Tusk ,Kopacz i im podobni nic nie zrobili , za ich przyzwoleniem ten proceder rozkwitał , emeryci mieli po 5 zł podwyzki emerytur,pracownicy stawki godzinowe 3-6 zł. / godz. itp. Strefy ubóstwa były bardzo rozległe…I ci sami którzy przez 8 lat rzadzili teraz nas pouczają ! Nagle stali się mędrcami i… Czytaj więcej »

Jendrek
Jendrek

Czy ty uważasz że rząd sprawiedliwie dzieli pieniądze?! By dostawać zasiłki w postaci 500+ itp należy się o nie starać i uczciwie pracować a nie wyciągać łapę bo mi się należy!. Obywatel uczciwie pracujący i chcący zarobić jest traktowany jak śmieć. Porównujesz stawki godzinowe za Tuska itp do obecnych czasów? Wiesz idioto jakie w tamtych czasach były ceny w sklepach?! Wole tamte zarobki i koszty życia niż ten burdel co jest teraz i inflacja która jest praktycznie najwyższa w europie. Ceny zachodnie, zarobki wschodnie. To jest właśnie rozumowanie prostych ludzi którzy nie wiedzą skąd się biorą pieniądze. Liczy się tylko… Czytaj więcej »

tyszanin
tyszanin

Jak ci się w Polsce nie podoba to wypad ,przyjmą cię z otwartymi rękoma wszedzie,smieciu.Za granica sa kokosy , płacą za nic nie robienie.Nikt cie tu nie trzyma. A za obrazanie innych nadajesz się na smietnik historii , ja żyłem za czasów twojego Balcerowicza gdzie inflacja wynosiła 600% rocznie a na półkach był tylko ocet i musztarda , zeby coś do gara włozyc i dac dzieciom jesc stalismy z zona po nocach w kolejkach , co ty o tym wiesz , nie jestes w ogole partnerem do dyskusji,wyjesz bo ci zle , wez sie do roboty . Widocznie cie oderwali… Czytaj więcej »

Jendrek
Jendrek

Mam wyjeżdżać za granicę przez takich baranów jak ty?! Skoro tyle przeżyłeś to chyba już wystarczy. Na szczęście czasy moherowych beretów z racji wieku się kończą, więc powoli skończy się pompowanie milionów NASZYCH pieniędzy na rydzyka i milionów na inne przekręty. W kraju z czasem może być tylko lepiej, żal jedynie tych dzieci, które z biegiem lat będą faktycznie zapie.dalać za tę miskę ryżu którą obiecał morawiecki, by odrobić ten olbrzymi dług. Kasę można dodrukować ale jakie są tego konsekwencje? To wie tylko „tyszanin” który żył za czasów balcerowicza. pis, po jedna banda a wszystko przez zakłamane media które przed… Czytaj więcej »

DOROTA
DOROTA

POPIERAM

DARIUSZ
DARIUSZ

I zmien jezyk……takie wpisy sa karalne
Jak nie potrafisz pohamowac agresji i wulgaryzmow to do szkoly po nauke
P.S.
Jak sie nie ma argumentow…..

Barbara
Barbara

Skoro pamietasz czasy kolejek i kartek to dziwię się że jesteś taki zadowolony z obecnego rządu. Z pustego i Salomon nie naleje. Jak znowu nie bedziemy zaciskać pasa po rządach PiS my , to trafi to na nasze dzieci.

DOROTA
DOROTA

GDYBY NIE BALCEROWICZ MIELIBYŚMY BIAŁORUŚ.

głuchy
głuchy

No widać ze nic nie wiesz to opozycja zrobiła oby Polsce było drogo
Tak samo spekulantów
A nami Się bawią i tworzą ludzi bez mózgu tolerancja ze skutkami ubocznymi

Zdzisław Stanisław
Zdzisław Stanisław

Widać wyraźnie wpływ 13 emerytury. Drukować drukować jak najwięcej , żeby starczyło na 14,15,16 itd.

DOROTA
DOROTA

DODAJ JESZCZE ŻE ZA TO DRUKOWANIE ZAPŁACĄ NIESTETY NASZE DZIECI I WNUKI.

DOROTA
DOROTA

I WSZYSTKO W TYM TEMACIE. DOŚĆ ROZDAWNICTWA DARMOZJADOM KOSZTEM LUDZI KTÓRZY CIĘZKO PRACUJĄ I PŁACA PODATKI.

Dariusz
Dariusz

Ja bym się chciał przedstawiciela PiSu zapytać w którym więzieniu siedzi skazana przez sądy mafia vatowska i ilu polityków po dostało zarzuty za niegospodarność w rządzącej kadencji.

DARIUSZ
DARIUSZ

Rozpedx sie …….i poczytaj wczesniejsze wpisy
Chos watpie zebys zrozumial

amra
amra

p.”tyszaninie” szkoda dyskusji , bo owczarki niemieckie urodzone w Polsce szczekają po polsku 😄a niektórzy ciągle tego nie potrafią zrozumieć, że tu nie chodzi o rząd ale o narodowość

Barbara
Barbara

Ale jak PO odchodziło to kasa byla pełna, a teraz PiS swoim rozdaje miliony- patrz Rydzyk Obajtek i inni milionerzy a tobie i innym balwochwalcom rzucili jakieś drobne i to nie z swoich tylko z tych pieniędzy co zarobili inni. I przyjdzie nam to spłacać jak po Gierku.

Barbarella
Barbarella

Jak była pełna to dlaczego nie dali ludziom,tylko mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie?

Jendrek
Jendrek

Obecny rząd jest dla idiotów, którymi łatwo manipulować.

tyszanin
tyszanin

Gosciu,jesli ty obrazasz Polaków to jestes nic nie wart,jestes typowym przykladem na to ze zbrodnie katynskie dokonane przez sowietów miały głęboki sens i zaowocowały na stulecia,jesli jestes taki madry to wygraj wybory razem ze swoimi mocodawcami ,zrób to, a jesli cie to przerasta to wymien społeczenstwo ,były juz takie pomysły..

darool
darool

Żenująca jest ta polska polityka. Dwa zwalczające sie socjalistyczne klany o strukturach mafijnych. Dajcie nam żyć i zarabiać. I przede wszystkim dajcie nam święty spokój.

PL1
PL1

100% racji i dodam od siebie jeszcze, skończcie ten covidowy cyrk, bo inaczej bieda prędzej czy później wszystkich dotknie, no może poza elitami.

Garstka
Garstka

Moim Prezydentem Miasta Tychy jest pan Andrzej Dziuba.Pan Trzaskowski niekoniecznie, i raczej uważam go za choddzące niePOrozumienie i kolejny wytwór totalnej ( on i te jego 10 milionów wyznawców… ).Przy okazji chętnie dowiedzałbym się co zamiast PŁ proponują rokoszanie – potępiać i krytykowaćjest łatwiej niż tworzyć…A straszenie że zanbraknie na przedszkola,drogi czy chodniki…Cóż.

kumacz
kumacz

Prezydent Tychów Andrzej niech zajmie się tyskimi sprawami a nie polityką krajową. Tyle co ten ww prezydent naobiecywał w kampaniach to żaden inny polityk tego nie naobiecywał. A jak jest z realizacją obietnic???

DARIUSZ
DARIUSZ

A czym sie niby zajmuje…..jak chca zabrac kase i zcentralizowac Panstwo???
Pomniki buduje…????

pytam
pytam

Gdzie odkryty basen dla mieszkańców i czyste jezioro paprocany ?

amra
amra

popieram pytanie , gdzie to jest ?

Zdzisław Stanisław
Zdzisław Stanisław

Czyste jezioro basen odkryty jest w dziupie czyli tam gdzie reszta obietnic wyborczych.

Max
Max

No i wogóle brzydka pogoda.

Jony
Jony

Brawo p.Dziuba !

Rower
Rower

Wystarczy obciąć dotacje tyskiemu sportowi i podnieść ceny wstępu na pole golfowe i będzie kasa

Robert
Robert

Jak gospodarka jebnie,, to skończy się polityczna korupcja za 500 plus, 13 emeryturę, itd. i tyszanin i jemu podobni obudzą się z reką w szambie. Nie może być tak, ża ktoś dostaje pieniadze za nic, na które nie zapracował, a innym zabiera się, że pokazać, jak nie potrafią rzadzić. Dziuba i inni prezydenci i burmistrzowie powinni przeciwtawić się działaniom żoliborczyka tkwiacym mentalnie w komunie, żeby centralnie dawać pieniądze posłusznym, a zabierać tym, który nie zgadzają się z „jedynie słuszna poliytyka rządzycej jakiejś partyjki”. Pis skończy tak, jak PZPR, tylko wtedy zniszczona bedzie gospodarka kraju, kraj otoczony wrogami, skłócony, z podziałami,… Czytaj więcej »

amra
amra

ponoć Dziuba miał być apolityczny !!!!!
a tu w mieście wydaje się pieniądze na jakieś bezsensowe hamaki , na których nikt nie siedzi bo są obrzydliwie brudne i jakieś rurki ze stali nierdzewnej przy przejściach dla pieszych , komu to służy ? wiele by wymieniać ale nie o to chodzi , więc niech Dziuba zajmie się swoim miastem a nie Warszawą

tyszanin
tyszanin

No tak , Niemcy są ponoc niedoscignionym wzorem demokracji i im wolno na dzieci dawac i to 204 euro jest u nich na pierwsze i drugie dziecko , wiecej niż nasze 500 zł. , nam nie wolno bo to rozdawnictwo … Bo totalna opozycja wyprała mózgi swoim poplecznikom krytykujac wszystko co rzad zrobi . Gdyby nie ta kasa to teraz rocznie rodziłoby się w Polsce 100 tys. dzieci , tak zgrubnie szacuje bo nikt tego nie wie dokładnie,jakim trzeba byc idiota zeby bronic przeznaczania tych srodkow na ten cel.Lepiej aby mafie ukradły… Polska się kurczy i zaden rzad sobie z… Czytaj więcej »

Jendrek
Jendrek

Porównujesz Polską gospodarkę do Niemieckiej?! Wolno dawać bo mają z czego dawać. Im więcej piszesz tym lepiej widać jak zacofany historycznie i gospodarczo z ciebie człowiek

DOROTA
DOROTA

CZŁOWIEKU TY NIC NIE ROZUMIESZ. ULGI W TYM RÓWNIEŻ 500+DLA TYCH CO PRACUJĄ I NALEŻY JE ODLICZYĆ OD PODATKU A NIE UCZYĆ MŁODYCH PATOLOGI ORAZ TEGO ŻE WSZYSTKO SIĘ IM NALEŻY ZGODNIE ZE ZNANYM POWIEDZIENIEM CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY….

Gregory
Gregory

Oj panie Dziuba wstyd… podpisywać się pod listem nieudaczników z PO. Nie jestem zwolennikiem PiS, jednak ten rząd wiele zrobił dla Polski Polek i Polaków. Natomiast nieudacznicy z PO nie mają ŻADNEJ OFERTY dla Polaków. Im chodzi jedynie o stołki. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie oświeci i napisze co PO ma do zaoferowania Polakom po ewentualnych wygranych wyborach.

Jamci
Jamci

A czy mógłbyś podać choć po jednej rzeczy którą ów rząd zrobił dla Polski, Polek i Polaków?
Ciekawi mnie to

Gregory
Gregory

Proszę bardzo. O 30% zmniejszyło się w Polsce ubóstwo. Bezrobocie mamy najniższe od ponad 30 lat. Ludzie nie muszą się martwić że stracą pracę. Najniższe emerytury poszły znacząco w górę. Najniższe wynagrodzenie poszło znacząco wzrosło. Nikt nie pracuje teraz za 5zł za godz. jak to było za rządów PO. Polska jest w człowce krajów w UE z najwyższym wskaźnikiem wzrostu PKB . Mamy rekordowe inwestycje. Nigdy do tej pory nie budowano tyle dróg, linii kolejowych, obwodnic, dworców. Służba zdrowia kuleje, ale nie zamyka się już szpitali, rosną nakłady na zdrowie, zlikwidowano limity na wiele operacji np. zaćma , zniesiono limity… Czytaj więcej »