Wakacje z biblioteką – dziś kiermasz książki

0
113

W  sierpniu biblioteki w naszym mieście funkcjonują w godzinach wakacyjnych tj. od 9.30 do 16. W tym czasie w organizowane są liczne spotkania dla czytelników, tych starszych jak i najmłodszych.

– Okres wakacyjny to czas urlopów i wyjazdów – zauważa Anna Krawczyk dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Wielu naszych czytelników zaopatrzyło się w wybrane pozycje na czas urlopów, ale są też tacy, którzy przez całe wakacje chętnie zaglądają w nasze mury. Dla nich właśnie przygotowaliśmy bogaty harmonogram spotkań. Zapraszam wszystkich chętnych na „Kiermasz na deptaku”, który odbywa się w każda pierwszą środę miesiąca. To świetna okazja, aby spotkać się w większym gronie, powymieniać woluminami, ale też swoimi spostrzeżeniami i czytelniczym doświadczeniem. Najbliższy odbędzie się już jutro tj. 4 sierpnia w godz. od 12 do 14 przed Mediateką.

Lipiec w MBP upłynął pod znakiem premierowego seansu głośnego filmu „Immortal Kombat” duetu Julii Karasiewicz i Tomasza Kazaneckiego. Film traktuje o najważniejszym problemie dotykającym wszystkich ludzi: sprawie życia i śmierci. Przedstawia różne spojrzenia na problem – katolickie i ateistyczne, technokratyczne i humanistyczne, duchowe i futurologiczne. W sierpniu nie zabraknie kolejnych seansów w ramach cyklu „Wakacje z kinem”. W każdy czwartek o godz. 16.00 odbędą się kolejno seanse „Ostatnia stacja” (05.08), „Chce się żyć” (12.08), „Smak curry” (19.08) oraz „Małe szczęścia” (26.08). Polecamy zwrócić uwagę na „Chce się żyć” wszak wyreżyserowany został przez tyszanina Macieja Pieprzycę.

W każde kolejne piątki, również o godz. 16.00 emitowane są bajki dla dzieci i tak zobaczyć będzie można „Czworo dzieci i coś” (06.08), „Dzwoneczek i tajemnica piratów” (13.08), „Kacper i Emma na safari” (20.08) oraz „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele” (27.08). Ponadto od poniedziałku do czwartku od godz. 11.00 do 13.00 odbywają się „Wakacje z coolturką… Loteria Sztuki” czyli zajęcia i warsztaty dla najmłodszych. Działa również Klub Motyli Książkowych, w ramach którego w trzech filiach (Biblioteka Główna/Mediateka w środy o 16.00, Filia nr 12 w czwartek o 17.00, Filia nr 13 w czwartki o 17.00) odbywają się literacko-plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.