GKS już po obozie

1
264

Piłkarze GKS Tychy zakończyli już tygodniowe zgrupowanie w Ustroniu, gdzie ładowali akumulatory przed zbliżającym się sezonem w I lidze. Po remisie 3:3 z Karviną, w ostatnich dniach podopieczni trenera Artura Derbina rozegrali kolejne dwa sparingi.

W środę tyszanie pokonali w Ustroniu II-ligową Garbarnię Kraków 2:1 (1:0). Istotnym faktem jest, że oba gole dla GKS zdobyli nowi zawodnicy w trójkololorowych barwach: Tomáš Malec (9’) i Marcin Kozina (54’).

W I połowie GKS zagrał w składzie: Dana – Połap, Sołowiej, Szymura, Wołkowicz – Staniucha, Steblecki, Paprzycki, Grzeszczyk, K. Piątek – Malec. II połowa: Sip – Mańka, Nedić, Zarębski, Stefaniak – Machowski (73’ Orliński), J. Piątek, Żytek, Pawlusiński (73’ Misztal), Biel – Kozina.

Na pożegnanie Ustronia, w sobotę nasi piłkarze podjęli czeskiego I-ligowca, SFC Opava. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0), a wyrównującego gola dla GKS zdobył w końcówce Sebastian Steblecki.

Skład: I połowa Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz – Kozina, J. Piątek, Żytek, Grzeszczyk, Biel – Malec. II połowa: Jałocha (59’ Odyjewski) – Połap, Zarębski, Szymura, Stefaniak (86’ Misztal) – Staniucha, Paprzycki, Misztal (70’ Pawlusiński), Steblecki, K. Piątek – Orliński (70’ Machowski).

W najbliższą sobotę, tydzień przed rozpoczęciem sezonu, tyscy piłkarze zagrają jeszcze ostatni mecz kontrolny z GKS Jastrzębie.

Na zdjęciu: mecz z Sandecją Nowy Sącz na wiosnę ub. sezonu. Fot. WW