Pralka czarna – do jakiego stylu będzie pasować?

0
82
Łazienka - czarne dodatki

Coraz częściej urządzając własne wnętrza i kupując sprzęt AGD, nie patrzy się tylko na praktyczność. Ceni się przede wszystkim walory estetyczne i odpowiedni dobór koloru. Tradycyjne białe pralki przechodzą do historii, a w łazienkach i pralniach goszczą szare, czarne i srebrne urządzenia. Podczas ich aranżowania należy jednak pamiętać o kilku zasadach stylistycznych, aby nie zaopatrzyć się w sprzęt niepasujący do otoczenia lub zmniejszający optycznie przestrzeń.

Czarne pralki – jaki styl ?

Wśród najmodniejszych stylów aranżacji łazienek, znajdą się również takie, dla których czarne pralki zostały stworzone. Oczywiście pralka nie jest głównym elementem stanowiącym o charakterze pomieszczenia, ale może idealnie dopełniać jej styl.

  • Styl industrialny karmi się elektrycznymi urządzeniami. Czarna pralka bez dodatkowych świecących elementów nie będzie zwracać na siebie szczególnej uwagi. Imitacje miedzi, metalu i surowych powierzchni blatu w ciemnych barwach idealnie wpasują się do każdego loftowego pomieszczenia. Tworząc łazienkę w stylu industrialnym, nie można zapomnieć kontrastujących elementach i odpowiednim doborze barw.
  • Styl glamour sprawdzi się jedynie w dużych pomieszczeniach. Ciemne płytki i blaty w barokowych klimatach mogą być nieco przytłaczające w mniejszych łazienkach. Czarna pralka z połyskiem idealnie wpasuje się do stylu glamour. Będzie stanowić świecącą ozdobę do łazienki i odda jej charakter. Wystarczy wybrać pasujące eleganckie i błyszczące dodatki jak lustro i puchowy dywan. Łazienka w tym stylu to definicja ekskluzywności i elegancji bez wydawania fortuny.
  • Styl Art Deco to wyzwanie dla najlepszych architektów wnętrz. Połączenie kontrastów i mnogości dekoracji wymaga dużej uwagi, aby nie przesadzić z różnorodnością. Warto wykorzystać i uwidocznić światło wpadające do pomieszczenia, dodając jaśniejszych i błyszczących dodatków. Do stosowania kontrastów przyda się czarna pralka dopełniająca dekoracyjny styl.

Aranżacje łazienkowe z czarnymi pralkami

Warto pamiętać, że czarne pralki różnią się odcieniami i stylami. W mniejszych łazienkach mogą pomniejszać optycznie łazienkę, co może działać niekorzystnie na jej styl. W tym wypadku należy sięgnąć po białą lub szarą pralkę. Połączona jednak  z ciemnym blatem i meblami wpasuje się w otoczenie i nie będzie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. Przełamanie schematów i sięgnięcie po czarną pralkę to rozwiązanie niosące za sobą wiele korzyści. Można łatwo skomponować je z czarnymi dodatkami i najmodniejszymi stylami ostatnich czasów. Są również nieoczywistym eleganckim dodatkiem. Najnowsze pralki zachwycają swoją minimalistyczną i stylową obudową, dzięki czemu będzie stanowić wyjątkową ozdobę. W razie potrzeby postawienia pralki w kuchni najlepszym wyborem będzie właśnie czarny kolor – większość blatów, płyt i sprzętów do kuchni jest właśnie w czarnym połysku.

Czy czarne pralki są praktyczne?

Czarne pralki nie tylko nadają klimatycznego charakteru łazience. W żadnych funkcjach nie odbiegają od tych białych. Pranie może być stylowe i energooszczędne za jednym razem. Sprawdźcie: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki. Szeroka gama czarnych pralek pozwala na wybór odpowiadającej nam wielkości, jakości i wzoru według własnych potrzeb. Pralka nie musi być tylko użytecznym sprzętem, ale również służy jako wyjątkowa ozdoba do wszystkich łazienek z ciemnymi dodatkami i stylem industrialnym, glamour lub ArtDecor.

Dodaj swój komentarz!

avatar