W sobotę Memoriał Hanusika

1
245

Coroczne „Tyskie Kryterium Fiata” ma od tego roku swojego patrona. Popularny wyścig kolarski, który od kilku lat rozgrywany jest na ul. Sikorskiego na tyskim osiedlu „Z”, od tego roku zyskał miano Memoriału Zygmunta Hanusika.

Impreza, nad którą patronat objął prezydent Tychów Andrzej Dziuba, odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 lipca od godz. 9. Start i meta będą tradycyjnie usytuowane na wysokości parkingu przy OW Paprocany, a trasa kryterium prowadzić będzie ulicą Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Targiela do skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego i Zacisze, gdzie będą zlokalizowane nawroty. Uwaga dla kierowców: w godz. 8.30-14 ten fragment ul. Sikorskiego będzie zamknięty dla ruchu, ale zarówno ul. Targiela, jak i Żółkiewskiego i Zacisze będą drożne.

Poszczególne grupy wiekowe startować będą wg następującego harmonogramu i na dystansach: godz. 9.05 – Żaki: chłopcy (6 km) i dziewczęta (4 km); godz. 9.20 – Młodziczka i Juniorka młodsza (9 km); godz. 9.50 – Młodzik (9 km); godz. 10.20 – Junior młodszy (18 km); Juniorka i Elita Kobiet (30 km); godz. 11.50 – Junior (30 km); godz. 12.40 – Orlik i Elita (40 km). Podsumowanie wyścigu i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 13.45.

W imieniu organizatorów: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miasta Tychy i FCA Poland, serdecznie zapraszamy kibiców do wzięcia udziału w tym najważniejszym kolarskim wydarzeniu w mieście.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Dariusz
Dariusz

Nie każdy ma soboty wolne jak tyscy urzędnicy.