Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło ciekawych gości

0
203
Fot. K. Myszkowski, K. Szlapa

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na pokaz zdjęć Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapy w środę 14 lipca o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Artyści pokażą zdjęcia tworzące ich wspólny cykl „Obrazy metafor” oraz swoje autorskie projekty.

– „Całe życie z fotografią” taki tytuł książki widnieje na jednym ze zdjęć z serii „Obrazy metafor”. Wybór grzbietu książki był świadomym podkreśleniem fotograficznej drogi. Fotografia jest nieograniczonym polem do popisu, daje nieskończenie wiele możliwości. Jest specyficzną wolnością, z której jednak trzeba nauczyć się korzystać. Nabycie wiedzy pozwala nam przy pomocy aparatu fotograficznego odnajdywać inne rzeczywistości – tłumaczą organizatorzy.

Bohaterowie drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor” to zakrętka od koreksu, spłowiałe karty wizytowe, srebrny talerz lampy błyskowej, rzutnik przeźroczy, drewniana kopiorama, szklany negatyw, zdezelowany powiększalnik ciemniowy i obiektyw Helios, kultowe aparaty Zenit, Druh, FED i Smiena. Jak wyjaśnia Krzysztof Szlapa: – Za sprawą naszej wyobraźni otrzymują drugie życie, powracają z zakurzonych pudeł schowanych na strychach, ze straganów targu staroci i ciemnych piwnic, aby odegrać nowe role w metaforycznym widowisku. Już nie służą fotografii jako narzędzia, nie są też tylko świadkami historii techniki fotograficznej, lecz pokonując próbę czasu, stają się autoteliczne. Niczym eksponaty w filmie „Noc w muzeum”, ożywają w nowych zaskakujących kontekstach, aby dać świadectwo temu, jak bogaty w różnorakie wątki jest wewnętrzny świat fotografii.

Wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

 

Dodaj swój komentarz!

avatar