GKS rozgromił Odrę

2
348

W niedzielnym meczu I ligi piłki nożnej GKS Tychy w stosunku 5:1 rozgromił na wyjeździe Odrę Opole. To zwycięstwo przedłuża do ostatniej kolejki szanse tyszan na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Oba zespoły rozegrały na stadionie Odry bardzo dobre spotkanie. Już w pierwszej połowie nie brakowało szybkich akcji i dobrych okazji bramkowych. Przed przerwą bramkarze kapitulowali po razie: Sapielak po pięknej główce Sebastiana Stebleckiego w 36 min., a Jałocha po…samobójczym trafieniu Szeligi pięć minut później.

Po zmianie stron zagrali jeszcze szybciej, agresywniej, a przede wszystkim skuteczniej. Drogę do siatki Odry znajdowali kolejno: Jakub Piątek (60′), Bartosz Biel (69′), Kamil Kargulewicz (88′) i Maciej Mańka w doliczonym czasie gry.

Podopieczni trenera Artura Derbina (na zdjęciu) zajmują przed ostatnią kolejką trzecie miejsce, tracąc do Termaliki dwa, a do Radomiaka trzy punkty. Czy tyszanie zajmą na mecie któreś z dwóch miejsc premiowanych awansem, czy też z trzeciej lokaty wejdą do baraży – pokaże ostatnia kolejka, zaplanowana na niedzielę, 13 czerwca o godz. 12.40. GKS na własnym stadionie podejmować będzie ŁKS Łódź, Radomiak gra z Koroną Kielce, a Termalica ze Stomilem Olsztyn.

Odra Opole – GKS Tychy 1:5 (1:1). Gole: Szeliga (41′ samob.) oraz Steblecki (36′), J. Piątek (60′), Biel (69′), Kargulewicz (88′), Mańka (90′.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Sołowiej, Szymura, Bartosz Szeliga – Biel (71′ Moneta), J. Piątek (71′ Paprzycki), Żytek (78′ Norkowski), Steblecki, K. Piątek (46′ Kargulewicz) – Lewicki (84′ Kasprzyk). Żółte kartki: Szeliga, Moneta, J. Piątek i Żytek.