Znowu wygrali!

2
442
Piłka na murawie

Piłkarze GKS Tychy nie zwalniają tempa w drodze do mety sezonu 2020/2021. W piątkowy wieczór pokonali oni w hicie kolejki Górnika Łęczna 3:1 (2:0).

Wynik spotkania otworzył już w 7 min. Jakub Piątek, który trafił po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi. Drugi gol w I połowie także był dziełem starszego z braci Piątków, a podającym był w 35 min. Bartosz Biel.

Po zmianie stron do ataku przystąpili goście, ale stać ich tego dnia było tylko na jednego gola i to przy wydatnej pomocy Oskara Paprzyckiego, który w 63 min. interweniował tak pechowo, że wpakował piłkę do własnej bramki. Na szczęście już 10 minut później podopieczni trenera Artura Derbina znowu odskoczyli na dwa gole dzięki trafieniu Szymona Lewickiego.

Choć w końcówce goście z Łęcznej atakowali nawet dziewięcioma zawodnikami, nie udało im się odwrócić losów meczu. GKS wygrał zasłużenie i utrzymał drugą pozycję w tabeli I ligi. Brawo GKS!

GKS Tychy – Górnik Łęczna 3:1 (2:0). Gole: J. Piątek (7′, 35′) i Lewicki (73′) oraz Paprzycki (63′ Samob.).

GKS Tychy: Jałocha – Szeliga, Szymura, Sołowiej, Mańka (76′ Połap) – Biel (65′ Moneta), Paprzycki, Grzeszczyk, J. Piątek (65′ Steblecki), K. Piątek (65′ Norkowski) – Lewicki. Żółte kartki: Mańka i Biel.