Jubileuszowe zwycięstwo i podium

0
641

Piłkarze GKS Tychy uczcili jubileusz 50-lecia swojego klubu zwycięstwem 1:0 nad Radomiakiem Radom.

Mecz był emocjonującym widowiskiem, a decydującego o triumfie gospodarzy gola zdobył w 42 min. kapitan drużyny Łukasz Grzeszczyk, który skutecznie egzekwował rzut karny po faulu na Lewickim. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył Radecki i całe drugie 45 minut tyszanie grali z przewagą jednego, a ostatnie sekundy nawet z przewagą dwóch zawodników, bo w doliczonym czasie gry arbiter wyrzucił z boiska jeszcze Jakubika.

Zwycięstwo Trójkolorowych spowodowało, że awansowali oni na trzecie miejsce w tabeli i aktualnie tracą już tylko dwa punkty do wicelidera z Łęcznej.

GKS Tychy – Radomiak Radom 1:0 (1:0). Gol: Grzeszczyk (42′ karny)

GKS : Jałocha – Szeliga, Sołowiej, Nedić, Mańka – Steblecki (68′ Biel), Żytek, Grzeszczyk (88′ Paprzycki), J. Piątek (68′ Norkowski), K. Piątek (76′ Moneta) – Lewicki (76′ Nowak). Żółte kartki: Sołowiej i J. Piątek.