Wydarzenia kulturalne w Tychach

0
314

.

Miejskie Centrum Kultury 

2.04-10.04.2021

Okno na kulturę

„Okno na kulturę” zmienia miejsce! Do 10 kwietnia w witrynie sklepowej na przeciwko sklepu Biedronka oglądać będziemy pracę wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach.

Do 10 kwietnia “Oknie na kulturę” prezentować będziemy działalność Młodzieżowego Domu Kultury im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Witryna znajduje się obecnie w nowym miejscu – na przeciwko sklepu Biedronka.

Główna działalność placówki, czyli prowadzenie bezpłatnych zajęć plastycznych, tanecznych, teatralnych i muzycznych – została przedstawiona na zdjęciach. Ponadto znaleźć tu można prace plastyczne wykonane w różnych technikach: malarstwo, rysunek, ceramikę, maski wykonane z masy papierowej, elementy scenografii teatralnej, a nawet malowane krzesło, w ramach akcji “nadajemy nowe życie”. Wszystkie te elementy wykonane zostały podczas zajęć rozwijających zainteresowania i pasje artystyczne. Na przestrzeni całego roku działalność MDK 1 nie ogranicza się wyłącznie do zajęć. Ważną częścią działań jest organizacja konkursów, wydarzeń kulturalnych, festiwali, premier spektakli teatralnych itp. Wychowankowie mają szerokie możliwości udziału we wszelkich działaniach. Kadrę stanowi wykwalifikowane grono nauczycieli – pasjonatów.

12.04.2021 godz. 19.00

Miasto Całkiem Kulturalne – wywiad z Raisą Misztelą

Raisa Misztela to kobieta wielu pasji. Na co dzień pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jej największą miłością jest muzyka – to ona pozwala jej przetrwać najtrudniejsze momenty. Raisa Misztela wystąpiła w programie „The Voice Senior”. Jak wygląda jej życie po programie? Tego dowiemy się 12 kwietnia o godz. 19.00. Zapraszamy na FB i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

14.04.2021, godz. 17:00

Kulturalna Środa w Klubie Urbanowice MCK – spotkanie z Panem Korkiem

Zapraszamy na spotkanie z fizyką!
Odlotowe i wsysające powietrze

„Nie mogę bez ciebie żyć!”
Czasem mówimy, że nie możemy bez kogoś żyć, jak bez powietrza.
„Co ja takiego zrobiłem, że traktujesz mnie jak powietrze?”
Innym razem traktujemy kogoś jak powietrze lub sami jesteśmy tak traktowani na poczcie, w szkolnym sekretariacie czy urzędzie.
„Jak cudownie jest mieć całe miasto u swych stóp, kurz w zębach i wiatr we włosach!”
W radosnych chwilach czujemy wiatr we włosach, cieszymy się z życia, dokonujemy wielkich rzeczy a świat leży nam u stóp.
To jak to z tym powietrzem właściwie jest?
Na to pytanie odpowiadają Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka.
Zapraszamy na ciekawe, odlotowe i bardzo wsysające eksperymenty z wykorzystaniem powietrza!
I grupa – 17:00
II grupa – 18:30
Wstęp wolny!
Obowiązują wcześniejsze zapisy:
e:mail – urbanowice@mck.tychy.pl
tel. 726 261 375
Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszamy

 

Dodaj swój komentarz!

avatar