Raport 112 – zgon, interwencja LPR i zderzenie z dostawczakiem

0
703

.

7 kwietnia po godzinie 11 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ul. Cielmickiej 44. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy, latająca karetka Ratownik 4 oraz patrol policji. Przed przyjazdem ratowników czynności ratunkowe rozpoczęli pracownicy zakładu. Niestety pomimo wysiłku ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny (ok. 50 lat). O zdarzeniu poinformowana została prokuratura. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny.

7 kwietnia około godziny 12:50 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ul. Żołkiewskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego około 30-letnia kobieta straciła przytomność. Ze zgłoszenia wynikało, że na miejsce w locie ratunkowym jest już Ratownik 4. Na miejsce zdarzenia zadysponowany zostały zastęp JRG Tychy. Ratownik 4 wylądowała na boisku pobliskiej szkoły. Po kilkunastu minutach na miejsce dojechał również naziemny zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala. Po około czterdziestu minutach działania na miejscu zostały zakończone.

7 kwietnia około godziny 17 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu osobowego chevroleta z dostawczym iveco na skrzyżowaniu ul. Mikołowska – Burschego-Dołowa. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Ze zgłoszenia wynikało, ze w wyniku zderzenia dostawczak przewrócił się na bok. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz kilka patroli policji. W wyniku zdarzenia ruch w kierunku Mikołowa został całkowicie zablokowany. Policjanci wyznaczyli objazd oraz przystąpili do ręcznej regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Niestety wielu kierowców nie potrafiło w sposób odpowiedni odczytać sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem i potrafili wjechać pod prąd w ul. Mikołowską.

Na szczęście w wyniki tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów jak i relacji uczestników zdarzenia wynika, że winnym zdarzenia jest kierowcą osobowego chevroleta, który jadąc ul. Burschego w kierunku ul. Dołowej uderzył w bok dostawczego iveco. W wyniku tego uderzenia samochód dostawczy przewrócił się na bok. W samochodzie dostawczym doszło do wyrwania całego tylnego zawieszenia z mostem napędowym. Celem usunięcia wraków na miejsce wezwane zostały holowniki pomocy drogowej. Usuwanie dostawczaka trwało blisko dwie godziny. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów strażacy zneutralizowali plamy płynów eksploatacyjnych. Konieczna była dostawa sorbentu. Kierowca osobowego chevroleta został ukarany mandatem karnym. Działania na miejscu zdarzenia zakończone zostały po blisko trzech godzinach. Po godzinie 20 ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

Dodaj swój komentarz!

avatar