Z wielkanocnym śniadaniem do potrzebujących

0
106

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej wraz z tyskim samorządem chce wesprzeć osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji i nie będą mogły samodzielnie przygotować posiłków, w tym szczególnie tradycyjnego Śniadania Wielkanocnego. W piątek (2.04) i w sobotę (3.04) w godzinach porannych, posiłki będą rozwożone pod wskazane adresy.

– Podjęliśmy współpracę z tyskimi przedsiębiorstwami społecznymi zajmującymi się gastronomią, jednocześnie dbając o to, by w tych miejscach istniała większa szansa na utrzymanie miejsc pracy – mówi Katarzyna Loska-Szafrańska  prezes zarządu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej (FRES).Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach wytypował 327 najbardziej potrzebujące osoby, które otrzymają wielkanocne zestawy śniadaniowe z tradycyjnymi świątecznymi potrawami.

– Ta inicjatywa jest świetnym przykładem współpracy fundacji z samorządem, a co najważniejsze przynosi konkretne efekty: pomoc najbardziej potrzebującym i samotnym. Zwłaszcza teraz, w pandemii, taka pomoc jest szczególnie wartościowa i potrzebna – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

 

 

Dodaj swój komentarz!

avatar