Uwaga! Remont na Glińczańskiej

11
2675

Oprócz przebudowy mostu na ul. Grota-Roweckiego, jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów będzie modernizacja przejazdu pod wiaduktem na ul. Glińczańskiej. Jak informuje rzecznik MZUiM Agnieszka Kijas, przebiegająca pod wiaduktem ulica zostanie obniżona tak, by nie było już problemów z przejazdem wyższych samochodów niż obecne 2,4 metra.

– Projekt zakłada, iż przejazd pod wiaduktem będzie powiększony o 2 metry, czyli do 4,4 m, aby swobodnie mogły tędy przejeżdżać m.in. auobusy – wyjaśnia A. Kijas. – Inne rozwiązania zakładały modernizację wiaduktu, jednak koszt takiej przebudowy byłby znacznie większy, poza tym, jak wynika z uzgodnień z PKP PLK, nie jest to możliwe ze względów technicznych i wiązałoby się ze znacznym zakresem robót. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się rozwiązanie nie mniej skuteczne, ale znacznie tańsze.

Wiadukt, nazywany przez mieszkańców „wiaduktem mistrzów” lub „wiaduktem miszczów” zyskał sobie niechlubną sławę i doczekał się nawet strony na jednym z portali społecznościowych. Mimo odpowiedniego oznakowania, kilka razy w roku dochodzi tutaj do groźnych zdarzeń, związanych z klinowaniem się pod nim samochodów dostawczych. Dwa lata temu pod wiadukt wbił się nawet autobus z umieszczonymi na dachu butlami z gazem CNG, bo kierowca (z firmy zewnętrznej) trasę przez ul. Glińczańską potraktował jako skrót.

– Miasto jest już po uzgodnieniach z Zarządem Transportu Metropolitarnego, który planuje zmodyfikować linie 131, 515 i 551. Dzięki tej inwestycji, znacznie lepiej skomunikowana zostanie ta rozbudowująca się część miasta – powiedział Miłosz Stec, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach.

Koszt inwestycji, która rozpocznie się na początku kwietnia oszacowano na 1,5 mln złotych, a roboty potrwają do końca czerwca. Wykona je spółka Mostostal Kielce, która realizuje remont wiaduktu na ul. Grota Roweckiego.

11
Dodaj swój komentarz!

avatar
Justyna
Justyna

Extra tekst, tylko brakuje najważniejszego czyli… kiedy? Kiey będą utrudnienia? Kiedy planują zakońzcyć remont?

Krzysiek
Krzysiek

Popatrz w kalendarz i wszystko wiadomo

Roman
Roman

Wystarczy przeczytać że zrozumieniem

Krzy
Krzy

Pisze

„Koszt inwestycji, która rozpocznie się na początku kwietnia oszacowano na 1,5 mln złotych, a roboty potrwają do końca czerwca. Wykona je spółka Mostostal Kielce, która realizuje remont wiaduktu na ul. Grota Roweckiego.

GARSTKA
GARSTKA

Jest napisane..Krzy,.tylko nie mów nikomu…

Olek
Olek

A dlaczgo nie zrobiono tego w momencie budowy łącznika? Nie dość, że teraz będą przez to korki, to jeszcze trzeba zburzyć część nie tak dawno oddanej drogi. Dla mnie to zwykła niegospodarność.

Robert
Robert

Ale ubaw! 😀
Ale tak na serio to fajnie byłoby gdyby! 😉

Czy PKP w ramach planowanej modernizacji linii kolejowej nr 179 również wybuduje tam nowy wiadukt?

prima
prima

No tak , pierwszy kwietnia ;)))

Aleksandra
Aleksandra

Dobrze, że obniża…tylko potrzeba też poszerzyć, bo jak te autobusy się pod tym wąskim mostem zmieszczą? A jak idzie plan budowy chodnika na Jeżynowej?

Grzegorz
Grzegorz

Witam wszystko bylo by super ale to zart prima aprylis na 100% hehehe Powiem ze udalo sie Wam 😀 Dobry zarcik 🙂 BRAWO 🙂

_On
_On

Dla większej dramaturgii dodałbym dwupoziomową jezdnię – jeden poziom w kierunku Subli, drugi w kierunku Budowlanych. Wszak ktoś słusznie zauważył, że jest zbyt wąsko w tym miejscu… No i oczywiście trolejbusy, koniecznie trzeba tędy pokierować którąś linię.
Bawmy się, szalejmy, suweren funduje… 🙂
Tylko gdzie by się wtedy te wszystkie ofermy rozbijały?