Barbara z charyzmą

1
741

Przewodnicząca Rady Miasta Barbara Konieczna została nagrodzona tytułem Kobiety Charyzmatycznej przez Magazyn WHY Story oraz Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna. Wyróżnienie odebrała z rąk Beaty Sekuły redaktor naczelnej magazynu oraz prezes stowarzyszenia. Tytuły przyznano paniom, które nie tylko osiągają sukcesy w swoich dziedzinach ale i wspomagają innych.

– Nie ukrywam, że byłam bardzo mile zaskoczona, ponieważ ktoś dostrzegł moją długoletnia pracę i działalność prospołeczną. Pani Beata zaprosiła mnie na wywiad, podczas którego niespodziewanie wręczyła mi wyróżnienie. Jest mi ono tym bliższe, że nominacje otrzymałam w dwóch kategoriach – „Kobieta społeczna” oraz „Kobieta w kulturze i sztuce” – opowiada nagrodzona.

Przypominamy, że Barbara Konieczna jest radną od 1998 r. Wówczas rozpoczęła pracę w Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, gdzie była wiceprzewodniczącą. Rozpoczynając pracę w Radzie Miasta angażowała się w poprawę miejskiej infrastruktury, począwszy od dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Dzięki temu już w następnej kadencji została wybrana Przewodniczącą Rady Miasta. Pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, aktualnie zasiada w zarządzie Stowarzyszenia Tyska Inicjatywa. W swoich działaniach skupia się na krzewieniu demokracji społecznej, promocji kultury, wyrównywaniu szans społecznych czy zdrowotnych oraz na opiece osób niepełnosprawnych. Wspiera Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Od wielu lat promowała turystykę, pełniła funkcję wiceprzewodniczącej w Komisji Środowiskowej w zarządzie głównym PTTK w Warszawie. Brała czynny udział w budowaniu w Tychach Budżetu Obywatelskiego oraz klubów seniora. Opiekuje się również Młodzieżową Radą Miasta oraz mocno angażuje się w działalność w spółdzielni Oskard, gdzie prowadzi siedem placówek kulturalnych. Była wielokrotnie nagradzana: w 2004 r. otrzymała brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, w 2006 r. uhonorowana odznaką zarządu głównego PTTK, w 2008 r. srebrny medal za Długoletnią Służbę od Prezydenta RP, w tym samym roku wyróżniona Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jest również Zasłużonym Działaczem Ruchu Spółdzielczego. Oczywiście akapit ten nie wyczerpuje wszystkich zasług i odznaczeń radnej, a zaledwie przybliża pracę, która wykonuje od 23 lat.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
GARSTKA
GARSTKA

Brawa dla Barbary.