Porażka GKS w piątym meczu i Cracovia prowadzi 3:2

0
236

W piątym meczu półfinału PHL GKS Tychy przegrał z Cracovią 0:3 i drużyna z Krakowa objęła prowadzenie w serii 3:2. Szósty mecz rozegrany zostanie 21.03 w Krakowie.

Po raz kolejny w tyskiej bramce stanął Raszka, który już w pierwszych minutach dał popis, broniąc strzały Guli, Csamago, a potem Kapicy i Dudasa. Ale tyszanie nie pozostali dłużni rywalom i broniący w dzisiejszym meczu krakowskiej bramki Kowalówka miał sporo pracy. Zatrudniał go Alex Szczechura, potem Pociecha, Cichy, Seed i Novajovsky. Do końca pierwszej tercji trwało bombardowanie obu bramek, ale po żadnym ze strzałów krążek nie znalazł drogi do siatki.

Skuteczność tyszan także w drugiej tercji przedstawiała wiele do życzenia. Nadal stwarzali sytuacje, ale pudłowali na potęgę. Niestety, w 34 min. Cracovia objęła prowadzenie po golu Nemeca, a w 38 min podwyższył Kapica. Dwubramkowe prowadzenie oznaczała sporą zaliczka przed kolejną tercją, ale gdyby tyszanie zagrali bardziej skutecznie i z większym polotem…

Tymczasem od początku trzeciej odsłony to Cracovia mocno atakowała – Oksanen, Kapica, Welsch… W 45 min. po uderzeniu Jeziorskiego, sędziom musiało pomóc rozstrzygnąć sytuację nagranie video. Zadecydowali, iż nie ma bramki… Goście nadal atakowali, a tyszanom ciągle brakowało pomysłu na skuteczną akcję. Kropkę nad „i” Cracovia postawiła w 56 min, kiedy to Tiala znalazł się sam na sam z Raszką i celnie uderzył.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).

0:1 Erik Nemec – Jakub Šaur (34 min.)

0:2 Damian Kapica – Jeremy Welsh – Jewgienij Sołowjow (38 min)

0:3 Taavi Tiala – Erik Nemec (6 min.)

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Ciura, Biro; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Bizacki, Novajovsky; Witecki, Galant, Marzec.