Półfinały play off. Pierwsze rozdanie dla Cracovii

2
215

W pierwszym meczu półfinałowej serii play off hokeiści GKS Tychy przegrali z Cracovią 2:5.

Mecz lepiej zaczęli rywale, bo już w 3. minucie zdobyli prowadzenie – w sytuacji sam na sam z Raszką znalazł się Kapica i pewnie strzelił. Kilka razy było niebezpiecznie pod tyską bramką, rywalom rewanżowali się natomiast m.in. Galant i Wronka. Ten drugi przymierzył w 13 min. i zaskoczył broniącego krakowskiej bramki Pieriewozczikowa. Obie drużyny do końca pierwszej tercji próbowały zmienić wynik, ale bez skutku.

Zmieniła go natomiast pierwsza minuta drugiej tercji, a właściwie 17 sekunda, kiedy to na listę strzelców wpisał się Sołowjow. Tyszanie szybko chcieli odrobić stratę – z niebieskiej strzelał Pociecha, a chwilę potem GKS grał w przewadze i ładnie uderzał Cichy, jednak krążek poszybował nad poprzeczką. Niestety, w 28 min. Ferrara pojawił się przed tyską bramką i silnie strzelił. Było 3:1 dla Cracovii. Tyszanie nie rezygnowali, ale próby Cichego i A. Szczechury obronił Pieriewozczikow. I po raz drugi w tej tercji tyszanie grali w przewadze, ale i tym razem nie wykorzystali szansy. Wysiłki gospodarzy przyniosły jednak efekt bramkowy – w 38 min. odbity krążek skierował do bramki Mroczkowski.

Wydawało się, że po zdobyciu „kontaktowej” bramki tyszanie pójdą za ciosem. Jednak po raz trzeci tercję lepiej zaczęli goście, podwyższając wynik na 4:2 już w 42 min. (Murphy), a kolejny i ostatni w tym meczu cios zadał tyszanom Kapica. Do końca rywale umiejętnie się bronili, a tyszanom nie udało się już znaleźć drogi do krakowskiej bramki.

Pierwszy mecz GKS przegrał niespodziewanie wysoko. Jutro w Tychach – kolejne spotkanie.

W drugim półfinale JKH GKS Jastrzębie pokonał w dogrywce GKS Katowice 4:3 (0:02:21:1, d. 1:0).

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2).

0:1 Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow, Martin Dudas (3 min.)

1:1 Patryk Wronka – Paul Szczechura (13 min.),

1:2 Jewgienij Sołowjow – Martin Dudaš – Jeremy Welsh (21 min.),

1:3 Luke Ferrara – David Goodwin (28 min.),

2:3 Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura – Bartosz Ciura (38 min.)

2:4 Darcy Murphy – Luke Ferrara – Taylor Doherty (42 min.)

2:5 Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow – Jakub Saur (49 min.).

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Ciura, Novajovsky; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Seed, Biro; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Gośiński, Komorski, Jeziorski – Mesikammen, Bizacki; Marzec, Rzeszutko, Galant.