Rekolekcje z Całunem

  2
  312
  Ks. Zbigniew Dudek pokazuje twarz Jezusa. Fot. Kamil Peszat

  W parafii św. Krzysztofa w Tychach od środy do niedzieli wystawiona była kopia Całunu Turyńskiego, z którą ks. Zbigniew Dudek jeździ od 20 lat po Europie.

  Ks. Zbigniew (Paulista) jeździ z repliką Całunu Turyńskiego od 1998 roku. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni ks. Zbigniewowi za odwiedziny naszej parafii. Rekolekcje odbywały się 3 razy dziennie, oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego oraz rygoru sanitarnego – zaznaczył proboszcz parafii ks. Zenon Ryzner.

  Replika wykonana jest w skali 1:1. – Jest to wierna kopia Całunu Turyńskiego czyli płótna pogrzebowego, w które zawinięto ciało Jezusa Chrystusa. Wymiary płótna wynoszą 1.1m na 4.36m i jest wykonane w splocie jodełkowym. Po dwóch tysiącach lat materiał nabrał koloru kości słoniowej. Na całunie znajdują się odbicia ciała torturowanego Chrystusa. Jest to jedyny relikt, który od 2 tysięcy lat pojawia się na łamach historii a zarazem najważniejsza relikwia w tradycji chrześcijańskiej. Główne rysy twarzy syna człowieczego są podstawą dla wszystkich wyobrażeń twarzy pana Jezusa. Odbicie na całunie powstało podczas zmartwychwstania. Eksplozja światła i ciepła naświetliła na białym prześcieradle jak na kliszy negatyw fotograficzny z krwi, potu, mirry i aloesu – przybliżył ks. Zbigniew.

  Paulista przebywał w Tychach od środy do niedzieli. Były to 449 rekolekcje z Całunem.

   

   

  2
  Dodaj swój komentarz!

  avatar
  Rob
  Rob

  A czy te rekolekcje są gdzieś dostępne na YouTube?

  Władysław
  Władysław

  Nagranie rekolekcji jest dostępne na Facebooku parafii.