Raport 112 – przypalone potrawy, interwencja we Wrzosie i wypadek

  0
  474

  21 lutego około godziny 8:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zapachu spalenizny w budynku wielorodzinnym przy ul. Zapolskiej 12. Po przybiciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że zapach pochodzi z mieszkania, którego nikt nie otwierał mimo pukania. Podjęta została decyzja o wejściu do mieszkania przez jedno z okien. W tym celu strażacy sprawili drabinę mechaniczną. Po wejściu do mieszkania okazało się, że przyczyną zadymienia jest przypalona potrawa. Kilka minut później na miejscu pojawił się lokator, który spowodował całe zamieszanie. Po około trzydziestu minutach działania zostały zakończone i zastępy wróciły do koszar.

  20 lutego około godziny 17:30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zapachu spalenizny w budynku wielorodzinnym przy ul. Edukacji 68. Po przybiciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że przyczyna zadymienia jest przypalona potrawa. Po około trzydziestu minutach działania zostały zakończone i zastępy wróciły do koszar.

   

  20 lutego około godziny 14 dyżurny otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z budynku DDPS Wrzos przy ul. Batorego. W trakcie dojazdu na miejsce strażacy mieli problem z przejazdem przez ul. Batorego (zaparkowane pojazdy). Dodatkowo na miejsce wezwany został patrol Straży Miejskiej. Po rozpoznaniu okazało się, że nie doszło do pożaru, a do usterki instalacji ogrzewania budynku. Widoczny wcześniej dym był parą wodną. Działania na miejscu trwały ponad godzinę. Na czas działań ruch na ul. Batorego był całkowicie zablokowany.

   

  20 lutego około godziny 9:40 na skrzyżowaniu ul. Begonii-Budowlanych-Bocheńskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu brały udział Dacia i Skoda. Uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę strażaków, a następnie ratowników medycznych. Rozbite pojazdy zablokowały całkowicie ul. Bocheńskiego przy skrzyżowaniu z ul. Budowlanych. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów jak i relacji świadków i uczestników zdarzenia wynika, ze winnym spowodowania zdarzenia drogowego jest kierowca samochodu Dacia, który sugerując się zieloną strzałka na sygnalizatorze wjechał na skrzyżowanie od ul. Begonii, doprowadzając do zderzenia ze Skodą, która poruszała się w kierunku dworca PKP ul. Budowlanych. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

  Źródło 112 tychy

  Dodaj swój komentarz!

  avatar