Świetny start piłkarzy

1
277
LKS Lodz - GKS Tychy. Fot. Lukasz Sobala / PressFocus

Znakomicie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki w I lidze piłkarze GKS Tychy, którzy w zaległym meczu pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 3:0.

W spotkaniu z wiceliderem tabeli tyszanie nie byli faworytami, ale już początek spotkania pokazał, że goście nie przyjechali do Łodzi po naukę. Choć przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, to jednak to GKS stwarzał groźniejsze sytuacje i częściej strzelał na bramkę Malarza. Swoją przewagę podopieczni trenera Artura Derbina udokumentowali golem Bartosza Biela w 40 min.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. W środku pola przeważał ŁKS, ale już pod bramkami dominowali tyszanie, którzy losy meczu rozstrzygnęli w ciągu dwóch minut. Najpierw w 55 min. Malarza pokonał Bartosz Szeliga, a w 57 min. rezultat ustalił Kamil Kargulewicz, dla którego był to pierwszy oficjalny gol w trójkolorowych barwach.

Po tym meczu GKS Tychy awansował na czwartą pozycję w tabeli i ma już tylko dwa punkty straty do drugiego ŁKS-u.

ŁKS Łódź – GKS Tychy 0:3 (0:1). Gole: Biel (40′), Szeliga (55′), Kargulewicz (57′).

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga – 27. Kargulewicz (69′ Norkowski), Paprzycki (69′ Moneta), Żytek (87′ J. Piątek), Grzeszczyk (77′ Steblecki), Biel – Lewicki (77′ Nowak). Żółte kartki: Żytek, Szeliga i Paprzycki.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
GARSTKA
GARSTKA

Świetny początek sezonu.Bardzo dobry mecz.