Pożar przy ul. Grota-Roweckiego

0
1076

16 lutego po godzinie 4:40 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Grota-Roweckiego 52.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie stanowiące aneks kuchenny w jednym z lokali użytkowych. Strażacy weszli do obiektu w aparatach ochrony układu oddechowego (AOUO) i przystąpili o działań gaśniczych. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony. W związku z dużym zadymieniem strażacy przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzili mieszkania powyżej spalonego lokalu na obecność tlenku węgla – mierniki wykazały śladowe ilości, które nie stanowiły zagrożenia.

Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. W wyniku pożaru został również uszkodzony samochód osobowy marki mazda, który był zaparkowany najbliżej. Po ugaszeniu pożaru strażacy usunęli z pomieszczenia nadpalone elementy wyposażenia, a następnie przeprowadzili wstępną dekontaminację na strażakach działających w strefie pożaru. Przed godziną 6.00 działania strażaków na miejscu zostały zakończone. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej lub przegrzanie serwera komputerowego. Trwa dokładne ustalanie przyczyn i okoliczności pożaru.

Źródło: 112tychy.pl

Dodaj swój komentarz!

avatar