Wywóz gruzu i innych odpadów poremontowych – 4 ważne informacje

0
171
Gruz

Kiedy remontujemy dom czy mieszkanie, stajemy przed dylematem – co zrobić z odpadami poremontowymi? Nie zawsze mamy możliwość samodzielnie zorganizować wywóz gruzu i innych odpadów, jednak są firmy, które się tym zajmą.
 

  1. Jak zorganizować wywóz gruzu po remoncie?
  2. Czym można zapełnić kontenery na gruz?
  3. Kontenery na śmieci po remoncie – co do nich wrzucać?
  4. Kontener na papę przyda się podczas remontu dachu

 
Pozbycie się śmieci po remoncie to problem, o którym nie zawsze myślimy podczas jego planowania. Kiedy zaczynamy prace remontowe często okazuje się, że właściwie nie wiemy co zrobić z gruzem i śmieciami, bo usługa ta najczęściej nie jest wliczona w koszt odbioru odpadów z posesji. W takiej sytuacji warto wynająć firmę, która odbierze odpady poremontowe w ustalonym terminie. Pozwoli nam to skupić się na remoncie i nie przejmować tym, jak zutylizować odpady.
 

 
W celu zorganizowania wywozu gruzu czy też innych odpadów po remoncie, wystarczy skontaktować się z firmą, która świadczy tego typu usługi. W ustalonym terminie zostanie podstawiony kontener, który po zapełnieniu zostanie odebrany. Firma Redskip może podstawić kontener już następnego dnia roboczego po zamówieniu, a jeśli potrzebujesz ekspresowej usługi – nawet tego samego dnia. To wygodna usługa zarówno dla osób prywatnych, jak i firm budowlanych, które codziennie wytwarzają odpady budowlane. Do kontenerów można wrzucać gruz, ziemię, odpady remontowe, drewno, metal, plastik, papier, odpady zielone oraz odpady ze strychów i piwnic. Przed zamówieniem kontenera trzeba zdecydować na jakie odpady ma on służyć – czysty gruz, czy też inne śmieci po remoncie.
 

 
Zamawiając kontener, konieczne jest uwzględnienie odpadów, które mają się w nim znaleźć. Kontenery na gruz można zapełniać tylko gruzem i nie mogą się w nim znaleźć inne odpady. Wywóz gruzu w kontenerach należy do najtańszych opcji w przypadku kontenerów na odpady. Jest to związane z utylizacją tego odpadu, która jest tania w porównaniu z innymi odpadami. Wszystko dzięki recyklingowi. Gruz może zostać ponownie wykorzystany jako kruszywo budowlane czy do wyrównywania dróg. Należy pamiętać, że czysty gruz to odpady z betonu, cegły i ceramiki. Tylko te odpady mogą się znaleźć w kontenerach na gruz. Kontenery na gruz Warszawa sprawdzą się przy małych remontach, jak i dużych budowach oraz wyburzeniach.
 

 
Odpady, które zostają po remoncie to oprócz gruzu także folie, resztki płyt kartonowo-gipsowych, styropian, wata szklana, elementy metalowe, plastik i papier. Do kontenerów na śmieci można też wrzucać plastikowe butelki czy też puszki po napojach. Należy tylko pamiętać, żeby nie znajdowały się w nich resztki jedzenia. Część odpadów poremontowych jest poddawana utylizacji, a niektóre z nich nadają się recyklingu. Jednak aby recykling był możliwy, odpady trzeba najpierw posegregować, a to są dodatkowe koszty. Dlatego kontenery na śmieci są droższe od tych na gruz.
 

 
Papa jest materiałem budowlanym stosowanym w izolacji pokryć dachowych czy też fundamentów i posadzek. Jest ona dość ciężkim odpadem, a dodatkowo ze względu na materiał, z którego się składa – trudnym do zagospodarowania. Jeśli planujesz remont dachu, sprawdź czy firma dekarska ma w swojej ofercie wywóz papy. Bardzo często nie ma takiej możliwości, dlatego planując remont, który zakłada pozbycie się resztek papy, warto zamówić kontener na papę w firmie zajmującej się wywozem odpadów.