Wiktor Żytek nowym piłkarzem GKS Tychy

0
235
Fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl

Wczoraj (22 stycznia) nowym piłkarzem GKS Tychy został Wiktor Żytek. 26-letni pomocnik, który wcześniej ustalił z tyskim klubem warunki kontraktu obowiązującego od 1 lipca br., przy Edukacji 7 będzie jednak występował już od rundy wiosennej obecnego sezonu.

Urodzony 8 maja 1994 roku zawodnik jest wychowankiem UKS SMS Łódź oraz Akademii Piłkarskiej ŁKS Łódź. Po pół roku spędzonym w pierwszym zespole ŁKS trafił wówczas do trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie zbierał seniorskie szlify.

– Po odejściu Janka Biegańskiego stało się jasne, że poszukujemy zawodnika mogącego występować na pozycjach 6 i 8. Wiktor doskonale wpisuje się w tę charakterystykę. Co więcej, to piłkarz uniwersalny, w razie potrzeby potrafi również zagrać jako środkowy obrońca, a nawet na lewej stronie boiska – charakteryzuje nowego zawodnika Prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

W klubie z Tomaszowa występował do końca rozgrywek 2017/18, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Śląska Wrocław. W lipcu 2018 roku został piłkarzem pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, gdzie przez ostatnie dwa i pół roku był podstawowym i wyróżniającym się graczem. Łącznie rozegrał w jej barwach 79 ligowych spotkań, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 9 asyst.

– Wiktor jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry, a o jego waleczności boleśnie przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. Poznał już dobrze smak 1. ligi, a jednocześnie wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i mam nadzieję, że kolejne kroki w swoim rozwoju wykona razem z GKS-em Tychy – dodaje sternik tyskiego klubu.

Wiktor Żytek trafia do GKS już teraz na zasadzie transferu definitywnego z jego dotychczasowego klubu, Puszczy Niepołomice, wiążąc się z trójkolorowymi kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.