Pomoc dla zwolnionych

  1
  292

  Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach rusza z projektem „Bądź Aktywny! DOTACJE i KWALIFIKACJE szansą na rynku pracy”. Projekt obejmuje działania wspomagające procesy adaptacji do zmian na regionalnym rynku pracy, w szczególności dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe na okres 12 miesięcy. Jego wartość to 1,8 mln zł. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

  W ramach projektu wsparcie uzyska 30 osób z subregionu centralnego województwa śląskiego. 24 osoby otrzymają bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 tys. zł brutto oraz 12 transz po 2,6 tys. zł brutto na opłacenie bieżących kosztów działalności w pierwszym roku funkcjonowania firmy. Kolejne 6 osób przejdzie szkolenia zawodowe lub przygotowujące do egzaminów certyfikowanych wraz z pokryciem kosztu egzaminu zewnętrznego. Rozpoczęcie naboru oraz opublikowanie regulaminu projektu wraz z formularzem rekrutacyjnym planowane jest na luty 2021. Udział w projekcie jest bezpłatny i nie wymaga wniesienia wkładu własnego.

  Program przeznaczony jest głównie dla osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem na skutek pandemii covid-19 w okresie 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 32 327 72 77, 32 327 73 77, 796 596 106 oraz pod adresem email dotacje@izba.tychy.pl.

   

   

  1
  Dodaj swój komentarz!

  avatar
  darool
  darool

  Co na to feministki: 17 kobiet i 13 mężczyzn. To jest równouprawnienie? A osoby niebinarne?