Z NHL do PHL. Dwa wzmocnienia mistrzów Polski

0
488
Paul Szczechura

Po wzmocnieniu obrony przyszedł czas na ofensywę. Mistrzowie Polski dokonali dwóch solidnych transferów. Kontrakt z GKS Tychy podpisał były zawodnik klubów NHL Paul Szczechura. Drugim hokeistą zza oceanu jest Alex Tonge, który przejdzie najpierw kilkudniowe testy.

Paul Szczechura, podobnie jak brat Alex, rozpoczynał swoją przygodę w kanadyjskim Brantford. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w ligach NCAA , AHL i przede wszystkim NHL. W najlepszej lidze świata spędził prawie trzy sezony. W sumie w barwach Tampa Bay Lightning i Buffalo Sabres rozegrał 92 spotkania w których zdobył 10 bramek i zanotował 10 asyst.

Za oceanem najwięcej występów zanotował jednak na zapleczu NHL. W sumie na taflach AHL rozegrał 271 spotkania. Zdobył w nich 82 bramki i zanotował 111 asyst. Osiem lat temu przeniósł się do Europy i trafił do KHL. W barwach HC Lev Praga, Dinamo Ryga, Dinamo Mińsk, Traktor Chelyabinsk i Torpedo Nizhny Novgorod zaliczył 395 spotkań w których zdobył aż 244 punkty (100 G + 144 A). W sezonie 2017/18 wystąpił nawet w meczu gwiazd KHL.

– Paul to bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować zarówno na środku ataku, jak i na prawym skrzydle. Dysponuje przede wszystkim dobrym uderzeniem, ale jego atutem jest również świetny przegląd pola i rozegranie krążka. Negocjacje z Paulem prowadziliśmy już od kilku tygodni. Odbyłem kilka rozmów z Alexem i potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby przekonać starszego z braci do gry w GKS Tychy. Ostatecznie udało nam się sfinalizować kontrakt i już za kilka tygodni zobaczymy Paula na taflach PHL – mówi Krzysztof Woźniak prezes Tyski Sport S.A. Paul Szczechura pojawi się w Tychach pod koniec stycznia. Jego kontrakt z mistrzami Polski będzie obowiązywać do końca bieżącego sezonu.

W Tychach pojawił się drugi zawodnik zza oceanu. Alex Tonge w zespole mistrza Polski będzie przebywał na kilkudniowych testach. 25-letni napastnik przez całą swoją dotychczasową karierę występował w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W akademickiej lidze NCAA wystąpił w 146 spotkaniach. Zdobył w nich 56 bramek i zanotował 82 asysty. Po zakończeniu edukacji rozpoczął przygodę w ECHL( dwie klasy niżej od NHL). Wystąpił tam w 52 konfrontacjach zapisując 38 punktów (17G+21A). Co ciekawe w poprzednim sezonie był klubowym kolegą Mike’a Szmatuły.

– Po wzmocnieniu formacji defensywnej chcieliśmy wzmocnić konkurencję w ataku. Alex, to bardzo szybki i skuteczny skrzydłowy. W lidze akademickiej i ECHL notował bardzo dobre statystyki – dodaje sternik mistrzów Polski.

Dodaj swój komentarz!

avatar