Puchar nie dla nas

2
265

Hokeiści GKS Tychy nie zdobędą po raz dziewiąty Pucharu Polski. W poniedziałkowy wieczór przegrali w półfinale z Unią Oświęcim.

Mecz na Stadionie Zimowym lepiej zaczęli goście z Oświęcimia, którzy w pierwszych minutach osiągnęli lekką przewagę. Nie wykorzystali jej jednak, co uczynili natomiast w 13 minucie tyszanie. Filip Komorski przejął krążek za bramką Unii, objechał ją, po czym wepchnął krążek między parkanami Clarka Saundersa do siatki.

Prowadzenia 1:0 GKS nie utrzymał jednak długo – już minutę później Oriekhin, po podaniu Da Costy wyrównał i na pierwszą przerwę hokeiści schodzili przy stanie 1:1.

Druga tercja stała z kolei pod znakiem przewagi tyszan. Podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego dominowali na lodzie, stwarzali więcej groźnych sytuacji, których jednak nie potrafili zamienić na kolejne gole. Tymczasem 14 sekund przed końcem tej odsłony sztuka ta udała się gościom. Kalan wykorzystał zamieszanie pod bramką Murraya i strzałem z linii obrony zdobył prowadzenie dla Unii.

Bramka oświęcimian pozostawała zaczarowana także w trzeciej tercji, Saunders miał też trochę szczęścia przy sytuacjach GKS. Nie miał go tyle Murray, który w 52 min. puścił trzeciego gola, gdy tyszanie grali w osłabieniu. Teddy Da Costa strzelił z nadgarstka i ustalił rezultat spotkania na 3:1 dla Unii, bo mimo nerwowych ataków i wycofaniu w końcówce bramkarza, hokeiści GKS nie zdołali już odwrócić losów półfinału.

Podobnie jak przed rokiem GKS przegrał półfinałowe starcie z Unią i stracił szanse na zdobycie Pucharu Polski. O to trofeum 7 lutego powalczą JKH Jastrzębie z Unią Oświęcim.

Foto: Tomasz Gonsior

kibic
kibic

Do dziś nie wiadomo dlaczego odszedł trener Gusow a kibice powinni się tego dowiedzieć bo GKS to my kibice, a nie zarząd i hokeiści. Z całym szacunkiem, ale bez świetnego trenera z twardą ręką nie będzie ta drużyna odnosiła jakichkolwiek sukcesów.

Anżej
Anżej

Pytanie do włodarzy Miasta.
Kiedy odejdzie ten „sztab szkoleniowy” kolesi i zostanie zakontraktowany TRENER?!
Dla Kotlorza już stanowisko trenerskie przygotowane?Płacę podatki w tym mieście od wielu lat,kibicem jestem wiele dłużej czyli jestem poniekąd sponsorem Klubu,więc i mam prawo wymagać.
Z takim sztabem,taktyką i zarządzaniem to myślę,że wszystko na co stać drużynę w Play Off to pierwsza runda i można się rozjechać na wakacje…